پرشین اپلای

بدون واکسن نمی توانید سوار هواپیما در کانادا شوید

بدون واکسن نمی توانید سوار هوا 2 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات

بدون واکسن نمی توانید سوار هواپیما در کانادا شوید

هر کسی که از سیستم حمل و نقل تحت نظارت دولت کانادا استفاده می کند باید ثابت کند که به صورت کامل واکسینه شده است. لذا از تاریخ 9/9/1400 همه مسافران 12 سال و بالاتر در کانادا باید به صورت کامل واکسینه شوند.

قوانین جدید برای بخش حمل و نقل عمومی که تحت نظارت دولت فدرال است اجرا می شود. این قانون برای همه فرودگاههای کانادا و کشتی های مسافربری در سفرهای 24 ساعته یا بیشتر مثل کشتی های کروز و همه قطارهای VIA Rail and Rocky Mountaineer اجرا می شود. این قانون برای حمل و نقل جاده ای مثل اتوبوس نیست.

کانادا این قانون را ماه گذشته اعلام کرد و در تاریخ 8/8/1400 آن را معرفی کرد. در آن زمان مسافران به جای اثبات واکسیناسیون می توانستند آزمایش منفی کرونا را ارائه دهند، اما الان امکان این کار وجود ندارد.

در حال حاضر فقط تعداد کمی از مسافران واجد شرایط معافیت ها هستند مثلا افرادی که به دلایل پزشکی نمی توانند واکسینه شوند.

چگونه نشان دهیم که واکسن در کانادا زده ایم

برای اثبات انجام واکسیناسیون کامل در کانادا و استفاده از رستوران ها، کافی شاپ ها، سفر شدن به هواپیما و قطار و ... باید برگه دو دوز واکسن خود را داشته باشید. سپس در اپلیکیشن (که هر استان در کانادا اپلیکیشن مخصوص خود را دارد) اطلاعات ان را وارد کنید.

در استان کبک شما بعد از انجام واکسیناسیون یک ایمیل حاوی بارکد دریافت می کنید که با اسکن آن در اپلیکیشن VaxiCode می توانید کد سبز رنگ تایید را دریافت کنید.

موارد استثنا برای خروج از کانادا بدوم واکسن

1- اتباع خارجی تا تاریخ 9/12/1400 می توانند بدون اینکه به صورت کامل واکسینه شوند از طریق هوایی کانادا را ترک کنند. مسافرانی که می خواهند از این قانون استفاده کنند باید قبل از سوار شدن به هواپیما، آزمایش منفی کرونا را نشان دهند. فقط مسافرانی که قبل از 8/8/1400 وارد کانادا شده باشند می توانند از این قانون استفاده کنند.

2- از تاریخ 9/9/1400 مسافرانی که کاملا واکسینه شده اند می توانند وارد کانادا شوند و اگر از کانادا خارج شوند و در مدت  ساعت72 بازگردند نیازی به آزمایش کرونا ندارند.

این معافیت برای شهروندان کانادایی، مقیم دائم که کاملا واکسینه شده اند و از طریق زمینی یا هوایی کانادا را ترک کرده اند و دوباره به کانادا بازمی گردند، اعمال می شود. این افراد باید مدرک واکسیناسیون را ارائه دهند. کودکان زیر 12 سال و افرادی که به دلایل پزشکی واکسینه نشده اند هم می توانند از این قانون استفاده کنند.

مسافرانی که برای مدت بیشتر از 72 ساعت به خارج از کشور می روند به آزمایش کرونا نیاز دارند. کانادا آزمایش های آنتی ژن که تست سریع نامیده می شود را قبول نمی کند.

از ماه فوریه کانادا از همه مسافران ورودی بین المللی بالای پنج سال می خواهد بدون توجه به اینکه واکسینه شده باشند یا نه، آزمایش کرونا را انجام دهند.

در تاریخ 9/9/1400 و از زمانی که کانادا با تایید سه واکسن دیگر را به لیست مسافرانی که در برابر کرونا به صورت کامل واکسینه شده اند اضافه کرد

  واکسن های زیر در کانادا تایید می شوند :

·         Sinopharm

·         Sinovac

·         COVAXIN

·         Pfizer-BioNTech

·         Moderna

·         AstraZeneca

·         Janssen/Johnson & Johnson

برای اینکه یک مسافر کامل واکسینه شده باشد باید دوز کامل واکسن را حداقل 14 روز قبل از سفر دریافت کرده باشد. افرادی که مدرک واکسیناسیون آنها به زبان انگلیسی یا فرانسه نیست باید ترجمه تایید شده مدرک خود را ارائه دهند. مسافران باید قبل از ورود به کانادا یک برنامه آنلاین رایگان به نام ArriveCAN که شامل مدرکی برای ایمن سازی و یک برنامه قرنطینه باشد را داشته باشند. 


chat