پرشین اپلای

آیا می توانید اسپانسر برادر، خواهر، خاله و عمه خود به کانادا شوید؟

آیا می توانید اسپانسر برادر، خ 2 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات

آیا می توانید اسپانسر برادر، خواهر، خاله و عمه خود به کانادا شوید؟

در اینجا به بررسی مختصری در مورد نحوه حمایت از فامیل درجه یک خود مثل خواهر یا برادر و یا دیگر اعضای خانواده برای مهاجرت به کانادا را می پردازیم.

طبق آمار، کانادا سالانه بیشتر از 100.000 مهاجر از گروه اسپانسرشیپ خانواده را می پذیرد. بیشتر این مهاجران از طریق گروه اسپانسرشیپ همسر و فرزندان وارد کانادا می شوند در حالی که تعداد کمی از طریق برنامه اسپانسرشیپ والدین، پدربزرگ و مادربزرگ وارد می شوند.

قوانین کانادا مربوط به اسپانسرشیپ سایر اعضای خانواده خیلی معمول و شناخته شده نیست. اما اداره مهاجرت کانادا به شما اجازه می دهد در شرایط بسیار خاص از دیگر اعضای خانواده خود حمایت کنید و آنها را به کانادا بیاورید تا بتوانند کارت پی آر را کسب کنند.

یکی از ارکان مهم سیستم مهاجرتی کانادا دیدار اعضا خانواده و زندگی در کنار همدیگر است. از پایان جنگ جهانی دوم کانادا به دنبال استقبال از مهاجران برای تقویت اقتصاد خود بوده است. گروه خانواده دومین گروه بزرگی است که از طریق برنامه های مهاجرتی وارد کانادا می شوند. اداره مهاجرت کانادا برنامه حمایت از خانواده را ایجاد کرده و همه ساله با برگزاری قرعه کشی سالانه آن را مدیریت می کند که این اداره به ایجاد معیارها،پذیرش و بررسی پرونده های اسپانسرشیپ و ارائه ویزای اقامت دائم و موقت می پردازد.

افراد 18 سال یا بالاتر که سیتی زن کانادا یا دارای کارت پی آر یا براساس قانون ساکنین اولیه کانادا ثبت شده اند واجد شرایط حمایت از خانواده خود برای دریافت اقامت دائم کانادا هستند. بیشتر آنها از همسر، شریک زندگی، والدین یا پدربزرگ و ماردبزرگ خود حمایت می کنند، اما دو گزینه دیگر برای اینکه شما اسپانسر چه کسانی می توانید باشید، وجود دارد، که اینجا آنها را توضیح می دهیم:

شرایط اسپانسرشیپ برادر و خواهر ، برادر زاده، خواهر زاده و نوه

اداره مهاجرت کانادا می گوید شما می توانید در برنامه اسپانسرشیپ از یک برادر، خواهر، برادر زاده، خواهر زاده یا نوه حمایت کنید که ابتدا فردی که خارج از کانادا است باید شرایط زیر را داشته باشد:

_ متقاضی از طریق پیوندهای ژنتیکی (خونی) یا از طریق فرزند خواندگی با شما فامیل هستند.

_ پدر و مادر وی هر دو از دنیا رفتند.

_ متقاضی زیر 18 سال سن دارد.

_ متقاضی ازدواج نکرده  و یا در یک رابطه مشترک قانونی یا زناشویی نیستند.

ریجکت شدن اسپانسرشیپ برادر و خواهر ، برادر زاده، خواهر زاده و نوه

البته اداره مهاجرت کانادا می گوید در صورت وجود هر یک از موارد زیر نمی توانید از این عضو خانواده حمایت کنید:

_ پدر و مادر آنها هنوز زنده هستند.

_ محل والدین آنها نامشخص است.

_ آنها توسط والدین خود رها شده اند.

_ شخص دیگری از آنها مراقبت می کند در حالی که هر دوی والدین یا یکی از آنها زنده است.

_ والدین آنها زندان هستند یا به صورتی بازداشت شده اند.

اسپانسرشیپ خویشاوندان دیگر

شما می توانید از یکی از بستگان خود که از طریق پیوندهای ژنتیکی (خونی) یا فرزندخواندگی در هر سنی فامیل شما هستند حمایت مالی کنید، البته اگر همه این شرایط زیر وجود داشته باشد:

_ اسپانسر (یعنی فردی که شهروند کانادا، مقیم دائم یا شخصی که براساس قانون ساکنین اولیه کانادا ثبت شده است) هیچ فامیل زنده ای در خارج از کانادا ندارد و شما می توانید در عوض از همسر، شریک زندگی مشترک، شریک زناشویی، فرزند، والدین، پدربزرگ و مادر بزرگ، یا برادر/ خواهر/ برادرزاده/ خواهر زاده/نوه / خاله/عمه برای کسب اقامت دائم کانادا پرونده ارسال کنید.

_ اسپانسر هیچ فامیلی در داخل کانادا ندارد که شهروند کانادا، مقیم دائم یا براساس قانون ساکنین اولیه کانادا ثبت شده باشد.

نکته:

اگر اقوام مورد حمایت شما همسر، شریک زندگی یا فرزندان وابسته داشته باشند که می خواهند به کانادا بیایند باید آنها را در پرونده اسپانسرشیب بیاورید.

چند مثال برای برنامه اسپانسرشیپ برادر و خواهر ، برادر زاده، خواهر زاده و نوه

نمونه اول: اسپانسرشیپ خاله برای کانادا

الهام دارای همسر نیست. او فرزندی هم ندارد و با کارت پی آر در کانادا زندگی می کند. پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ وی از دنیا رفته اند و وی هیچ فامیلی در کانادا که دارای شهروندی باشد را ندارد. الهام می خواهد خاله خود نسرین را که ارتباط نزدیکی با وی دارد را به کانادا بیاورد، خاله نسرین ازدواج کرده و یک دختر دارد.

الهام می تواند خاله و همسر و دختر وی را به کانادا بیاورد زیر موارد زیر را ندارد:

    الهام هیچ فامیل نزدیکی در خارج از کانادا مانند خواهر و برادر و والدین ندارد

    الهام هیچ فامیل نزدیکی که در کانادا مقیم باشد را ندارد.

در این پرونده نسرین نفر اصلی و همسر و دخترش به عنوان اعضا وابسته قرار می گیرند. البته اگر دختر نسرین بالاتر از 22 سال باشد نمی تواند در این پرونده قرار گیرد. خوشبختانه از 24 اکتبر 2017 به بعد سن فرزند وابسته از 19 سال به 22 سال تغییر پیدا کرد.

نمونه دوم: اسپانسرشیپ عمه به کانادا

سامان تنها فرزند یک خانواده است. والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ وی فوت کرده اند.او در آمریکا با تنها عمه خود بزرگ شده است. سامان به کانادا مهاجرت کرد و کارت اقامت خود را دریافت نمود. الان مجرد است. سامان هیچ فامیلی که در کانادا مقیم باشد را ندارد. سامان می خواهد عمه خود را که پاسپورت آمریکا را دارد را اسپانسر نماید. عمه او تنها است و فرزند و شوهری ندارد.

سامان شرایط اسپانسرشیپ عمه خود را دارد چون:

-    دارای خواهر و برادر و پدر و مادر نیست

-    دارای فامیل درجه یک که در کانادا مقیم باشند نیست

 

نمونه سوم: عدم اسپانسرشیپ خاله با ازدواج

اکبر دارای شهروندی کاناداست. تنها فامیلی که وی در کانادا دارد فقط مادر اوست، که از دنیا رفت. اکبر با برادرمادرش و همسر وی رابطه صمیمی نزدیکی داشته. طی ماه گذشته دایی او از دنیا رفت. حالا اکبر می خواهد همسر وی را اسپانسر کند و به کانادا بیاورد. ولی چون رابطه زنتیکی(خونی) با وی را ندارد نمی تواند او را اسپانسر کند و پرونده اسپانسرشیپ ریجکت خواهد شد.

 چگونه برای اسپانسرشیپ برادر و خواهر، برادر زاده، خواهر زاده و نوه اقدام کنیم؟

فرآیند اقدام برای اسپانسری دو مرحله دارد. که باید دو پرونده جداگانه ارسال کنید.شما برای اسپانسرنمودن  از اقوام خود اقدام کنید و آنها برای اقامت دائم اقدام می کنند. شما باید هر دو درخواست را به صورت همزمان ارسال کنید.

اداره مهاجرت کانادا دستورالعمل های زیر را در مورد نحوه تهیه و ارسال پرونده ارائه می دهد:

_باید ثابت کنید که شما و فامیل شما معیارهای لازم را دارید.

_ راهنمای برنامه را با دقت بخوانید.

_ شما اسناد و مدارک درخواستی را در پرونده خود ارائه دهید. شما باید مدارکی مثل درآمد و امضای اظهارنامه های قانونی مثل تعهد به حمایت مالی از اقوام خود را در زمان ورود به کانادا ارائه دهید.

_ در زمان پاسخ به سوالات کاملا صادق باشید.

_ پرداخت همه هزینه ها را انجام دهید.

_ باید مطمئن شوید که اقوام شما و خانواده نزدیک آنها بررسی های مدیکال چک و سکوریتی چک لازم را انجام داده اند.

 


chat