پرشین اپلای

بزرگترین قرعه کشی Arrima در کبک

بزرگترین قرعه کشی Arrima در کب 2 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات

بزرگترین قرعه کشی Arrima در کبک

اداره مهاجرت کبک اولین دوره صدور دعوتنامه را از طریق Arrima طبق سیستم امتیاز دهی جدید که در ماه جولای 2021 معرفی کرد، انجام داد، وطی آن 515 مهاجر را دعوت کرد تا برای اقامت دائم در تاریخ 12 آگوست اقدام کنند.

وزارت مهاجرت کبک مهاجران برنامه نیروی کار ماهر منظم کبک را که پروفایل امتیازی خود را در سیستم آنلاین کبک Arrima ثبت کرده بودند را دعوت کرد.

سیستم امتیازی یک برنامه نیست، بلکه مسیری برای مهاجران است که به وزارت مهاجرت کبک امکان می دهند که متقاضی می تواند گواهی انتخاب کبک را دریافت کند. زمانی که مهاجران گواهی انتخاب کبک را دریافت می کنند می توانند برای اقامت دائم کانادا از طریق دولت فدرال اقدام کنند.

امتیاز قبولی نیروی متخصص کبک Arrima

این اولین دور دعوت براساس سیستم امتیازدهی جدید برای مهاجران نیروی کار ماهر کبک بود.

مهاجران دعوت شده به گروههای زیر تقسیم می شوند:

_ شغل آنها در لیست مشاغل تعیین شده است و حداقل 591 امتیاز در سیستم امتیازی Arrima دارند.

_ آنها یک پیشنهاد شغلی معتبر در خارج از شهر بزرگ مونترال دارند.

_ آنها به عنوان یک دیپلمات، مقام کنسولی، نماینده سازمان ملل متحد یا نماینده هر سازمان دولتی در استان کار می کنند و کارکنان آنها در کبک اقامت دارند.

_ آنها خود اشتغال هستند.

در ابتدای سال این استان قرعه کشی ها را به صورت ماهانه انجام می داد. در حال حاضر استان کبک 1060 مهاجر برای اقامت دائم را انتخاب کرده است.

برنامه های مهاجرتی کبک براساس معیارهای خاص و روشهای متفاوت از دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا اداره می شود.  اما در نهایت تصمیم گیری نهایی در مورد پرونده های مهاجرتی به عهده اداره مهاجرت کانادا است.

نیروی کار ماهر که قصد اقامت در مونترال یا شهر دیگری در کبک را دارند براساس سیستمی متفاوت از مهاجرانی که می خواهند در جاهای دیگر کانادا اقامت کنند ارزیابی می شوند. نیروی کار ماهر یا فارغ التحصیلان بین المللی برای مهاجرت به کبک براساس برنامه اسکیل ورکر کبک یا برنامه تجربه کبک پی ای کیو می توانند اقدام کنند. برای مهاجران منتخب، در برنامه نیروی کار ماهر کبک گواهی انتخاب کبک یا همان سی اس کیو داده می شود و اداره مهاجرت کانادا مدیکال و سوپیشینه آنها را بررسی می کند. برای واجد شرایط بودن افراد مجرد باید حداقل 50 امتیاز و افراد متاهل باید حداقل 59 امتیاز داشته باشند.

Arrima سیستم آنلاین برای مهاجران خارجی است که از طریق برنامه نیروی کار ماهر کبک اقدام می کنند. همه افراد 18 سال یا بالاتر می توانند از Arrima استفاده کنند. از 26 ژانویه مهاجران برنامه تجربه کبک باید پرونده های خود را اینجا ارسال کنند، هزینه ها را پرداخت کنند و مدارک مورد نیاز را از طریق سیستم آنلاین Arrima ارسال کنند. توجه کنید که پرونده های کاغذی پذیرفته نمی شود.

افراد و خانوداه هایی که می خواهند به کبک مهاجرت کنند، اولین قدم دریافت گواهی انتخاب کبک CSQ است. این گواهی را وزارت مهاجرت کبک صادر می کند و با این گواهی متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم کانادا را به افسران مهاجرت ارائه دهد. کبک مهاجران را براساس معیارهای خاص خود انتخاب می کند اما نمی تواند ویزای اقامت دائم به مهاجران بدهد. پس گواهی انتخاب کبک یک ویزای اقامت دائم نیست اما در استان کبک مزایای خاصی را به همراه دارد.سیستم آنلاین کبک Arrima

Arrima در سال 2018 برای مدیریت مهاجران برنامه نیروی کار ماهر منظم کبک و ساده سازی سیستم دریافت پرونده ها که قبلا براساس <اولین مراجعه، اولین خدمات> بود ایجاد شد.

مهاجران بالای 18 سال که می خواهند از طریق برنامه نیروی کار ماهر منظم به کبک مهاجرت کنند، باید پروفایل امتیازی خود را در Arrima ایجاد کنند، بعد از آن در سیستم مهاجرتی قرار می گیرند و براساس معیارهایی به آنها امتیاز می دهند.

در ماه جولای کبک یک سیستم امتیاز دهی جدید برای رتبه بندی مهاجران در سیستم Arrima ایجاد کرد.

حداکثر 1.320 امتیاز مورد نیاز است که 580 امتیاز مربوط به فاکتورهای انسانی و 740 امتیاز مربوط به نیازهای بازار کاری کبک است.

فاکتورهای انسانی شامل تسلط به زبان فرانسه، تسلط به دو زبان، سن، سابقه کار و تحصیل است.

عوامل بازار کار شامل تجربه کار در شغلی که کمبود در آن وجود دارد، تحصیل در کبک، تجربه کار در بقیه نقاط کانادا و فرصت های شغلی در داخل و خارج از مونترال است. آخرین معیار بسیار مهم است چون پیشنهادات شغلی خارج از مونترال تا 380 امتیاز دارد، در حالی که پیشنهادات در مونترال 180 امتیاز دارد.

وزارت مهاجرت کبک از مهاجران واجد شرایط برای انتخاب دائمی دعوت می کند و مهاجران 60 روز فرصت دارند تا پرونده کامل مهاجرتی را ارائه دهند، هزینه ها را بپردازند و همه مدارک مورد نیاز را ارائه دهند. هدف کبک صدور گواهی انتخاب کبک برای مهاجرانی است که همه اطلاعات مورد نیاز را در مدت شش ماه ارائه کرده اند.

میزان پذیرش مهاجران در سال پیش رو

هدف استان کبک و دولت فدرال افزایش مهاجرت در سالهای آینده است. در سال 2021 هدف کبک پذیرش 47500 مهاجر است. هدف کانادا پذیرش 400.000 مهاجر از طریق برنامه های مختلف مهاجرتی خود در سال آینده است.

 

chat