پرشین اپلای

پایان قرنطینه در هتل های کانادا

پایان قرنطینه در هتل های کاناد 2 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات


 

پایان قرنطینه در هتل های کانادا

بخش علمی دولت کانادا به دولت گفت: توصیه می کنیم قانون اقامت سه روزه در هتل برداشته شود، اما قرنطینه در خانه هم چنان وجود داشته باشد.

هیئت علمی که در مورد کرونا به دولت کانادا مشاوره می دهد، در حال حاضر می گوید، قانون قرنطینه اجباری در هتل باید برداشته شود.

براساس قانون از تاریخ 22 فوریه 2021 همه مسافران هوایی کانادا باید بعد از ورود به کانادا سه روز در هتل مورد تایید دولت اقامت کنند.

مسافران در زمان ورود به کانادا باید آزمایش کرونا را بدهند و تا زمانی که نتیجه آزمایش آماده شود، باید در هتل بمانند. مسافران باید دوره چهارده روزه قرنطینه را بگذرانند. اقامت سه روزه در هتل جز دوره قرنطینه 14 روزه حساب می شود.

این هیئت به علت هزینه های هتل و اینکه قرنطینه سه روزه در هتل با دوره نهفتگی بیماری یکی نیست، به دنبال پایان قرنطینه سه روزه در هتل است.

با وجود پیشنهادات برای حذف قرنطینه در هتل، اما هنوز یک دوره قرنطینه 14روز ه لازم است.

این یکی از توصیه های این هیئت برای کاهش دادن محدودیت های سفر در کانادا بود. این هیئت در مورد اینکه افرادی که واکسینه شده اند، آیا نیاز به قرنطینه دارند یا نه، بحث می کند.

این هیئت می گوید، قوانین نباید به صورت سریع تغییر کنند، اما باید به بررسی وضعیت جهانی و اثر بخشی واکسن بپردازیم.

آنها قوانینی را برای پنج گروه از مسافران به کانادا در نظر گرفتند:

_ افرادی که واکسینه نشده اند و از محدودیت های سفر معاف نیستند.

_ کسانی که تا حدی واکسینه شده اند ولی از محدودیت های سفر معاف نیستند.

_ افرادی که کاملا واکسینه شده اند ولی از محدودیت های سفر معاف نیستند.

_ قبلا کرونا گرفته اید ولی از محدودیت های سفر معاف نیستید.

_ کسانی که از محدودیت های سفر معاف هستند.

در حال حاضر مسافران کانادا باید 72 ساعت قبل از سفر به کانادا آزمایش کرونا را انجام دهند. مسافران باید در زمان ورود به کانادا آزمایش کرونا را انجام دهند و سه روز در هتل منتظر نتیجه آزمایش خود باشند. مسافران بقیه دوره قرنطینه خود را باید بعد از اقامت سه روزه در هتل به پایان برسانند و در روز دهم باید آزمایش کرونا را دوباره انجام دهند.

این هیئت می گوید، مسافرانی که کاملا واکسینه شده اند در روز دهم قرنطینه نیازی نیست دوباره  آزمایش کرونا را بدهند. اما آنها باید در زمان ورود به کانادا آزمایش کرونا را انجام دهند و اگر نتیجه آن مثبت شد باید دوره قرنطینه را بگذرانند.

آیا قرنطینه در هتل مفید است یا نه؟

 این هیئت می گوید مشخص نشده که آیا اقامت سه روزه در هتل برای مسافران هوایی مفید بوده است یا نه.

این هیئت گفت: قرنطینه اجباری سه روزه در هتل به صورت مشخص نتایج خوبی را دارد اما نتیجه بعد از آن مشخص نیست.

یعنی بین نمونه ها برای آزمایشهات کرونا که در روز اول و دهم انجام می شود، هماهنگی وجود ندارد.

براساس اطلاعات آژانس بهداشت عمومی کانادا بین 22 فوریه و 6 مارس حدود 31.616 نمونه برای آزمایش کرونا وجود داشت. اما برای آزمایش دوم فقط 21.100 نمونه وجود داشت.

این نشان دهنده عدم هماهنگی بین آزمایش اول و دوم است.

البته طبق دارندگان ویزای توریستی، ویزای موقت به شرط انجام 2 دوز واکسن مورد تایید دولت کانادا می توانند وارد کانادا گردند.

واکسن های مورد تایید دولت کانادا: مادرنا، فایزر، آسترازنکا، جانسون.

قرنطینه کوتاه تر و کمتر در مرز کانادا

 این هیئت پیشنهاد داد که قرنطینه هفت روزه و آزمایش در پایان آن از قرنطینه 14 روزه بهتر است.

این هیئت گفت: انجام آزمایش در روز هفتم قرنطینه راهی برای کمتر شدن قرنطینه و آزادی سریعتر  مسافران از قرنطینه است که باعث افزایش هماهنگی و نظارت بیشتر بر قرنطینه است.

دوره نهفتگی بیماری بیشتر از سه روز است. موراد ابتلا به بیماری بعد از یک هفته مشخص می شود، پس اقامت سه روزه در هتل خیلی موثر نیست.

قرنطینه در هتل به علت گران بودن و ناعادلانه بودن مورد قبول نیست. هیئت علمی به همین دلایل به دنبال حذف این قرنطینه است.

اما هیئت گفت: باید یک دوره قرنطینه برای مسافران وجود داشته باشد.

تمدید محدودیت های سفر به کانادا تا 21 ژوئن

ترودو گفت: زمانی که حداقل 75 درصد کانادایی ها واکسینه شوند، مرز کانادا و آمریکا باز می شود.

کانادا محدودیت های سفر را برای جلوگیری از شیوع کرونا افزایش داده است، اما امیدهای زیادی وجود دارد.

محدودیت های سفر تا 21 ژوئن برابر 31 خرداد برای همه کشورها از جمله آمریکا وجود دارد. مرزهای کانادا بیشتر از یکسال است که برای سفرهای غیر ضروری بسته شده است. اما امید زیادی برای پایان محدودیت های سفر وجود دارد.

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو در تاریخ 18 می گفت: مرز جنوبی کانادا با آمریکا با واکسیناسیون سه چهارم کانادایی ها دوباره باز می شود.

همه ما مشتاق هستیم تا به شرایط عادی برگردیم، اما قبل از آن باید همه موراد کنترل شود و 75 درصد افراد باید واکسینه شوند.

براساس وبسایت ردیاب کرونا که یکی از دانشجویان دانشگاه ساسکاچوان آن را ساخته است، بیشتر از 46 درصد کانادایی ها اولین دوز از واکسن خود را دریافت کرده اند.

نظرات مختلف برای باز شدن مرزهای کانادا و آمریکا

براساس گزارشات بلومبرگ، دولت کانادا در مورد بازگشایی مرزهای کانادا و آمریکا تصمیماتی را گرفته است.

صحبت ها تازه شروع شده است و امکان بازگشایی مرزها وجود دارد. باز شدن مرزها بستکی به تعداد موارد ابتلا به کرونا و جمعیتی که واکسینه شده اند، دارد.

براساس گزارشات بلومبرگ کانادا و آمریکا سیستمی را به کار می گیرند تا افرادی که واکسن زده اند بدون انجام آزمایش کرونا یا قرنطینه 14 روزه بتوانند بین کانادا و آمریکا سفر کنند.

پروازهای بین المللی فقط از طریق چهار فرودگاه کانادا انجام می شود: تورنتو، مونترال، ونکوور و کلگری.

مسافرانی که از محدودیت های سفر معاف هستند، باید 72 ساعت قبل از ورود به کانادا آزمایش کرونا را انجام دهند. آنها باید در زمان ورود آزمایش دیگری را انجام دهند. مسافران باید منتظر نتیجه آزمایش خود باشند و به مدت سه روز در هتل مورد تایید دولت قرنطینه شوند.

اقدامات مربوط به قرنطینه تمدید شده است. همه مسافران در کانادا باید 14 روز قرنطینه شوند. سه روزی که شما در هتل اقامت می کنید جزء دوره قرنطینه شما حساب می شود. مسافران ضروری نیازی نیست که قرنطینه شوند. این مسافران مثل ارائه دهندگان خدمات ضروری، رانندگان کامیون، بعضی از تکنسین ها یا متخصصان، کسانی که در مرز کانادا-آمریکا زندگی می کنند و افرادی که برای کار به صورت منظم از مرز عبور می کنند.

چه زمانی مرزهای کانادا دوباره باز می شوند؟

 هفته گذشته پتی هاجدو وزیر بهداشت گفت: الان زمان سفر نیست. او به زمان باز شدن مرزها اشاره ای نکرد. او گفت، مواردی وجود دارد که کانادا باید از وقوع آنها جلوگیری کند.

حاجدو در کنفرانس مطبوعاتی در روز سه شنبه 6 آوریل گفت: ما به بررسی و کنترل تعدادی از معیارهای مختلف مثل گسترش ظرفیت مناطق و استانهای خود برای مدیریت پرونده ها در بخش قضایی و شرایط بین المللی می پردازیم.

کانادا هم مثل خیلی از کشورها با موج سوم کرونا درگیر است. در همه استانها و مناطق کانادا موارد ابتلا افزایش یافته است اما واکسیناسیون با سرعت در حال انجام است.

آیا مسافرانی که واکسینه شده اند از محدودیت های سفر معاف هستند؟

 در حال حاضر کانادا به دنبال بررسی اثر بخشی پاسپورت های واکسن است. اطلاعات لازم در مورد اینکه آیا افرادی که واکسن زده اند ویروس را به دیگران انتقال می دهند یا نه، وجود ندارد.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا گفت، کانادا باید اقدامات مناسب برای واکسیناسیون را در نظر بگیرد، به خصوص برای افرادی که با واکسن هایی که بهداشت کانادا تایید نکرده واکسینه می شوند.

چه کسانی از محدودیت های سفر معاف می شوند؟

فقط افراد خاصی از محدودیت های سفر معاف هستند و اجازه ورود به کانادا را دارند. این افراد شامل شهروندان کانادایی، افراد دارای اقامت دائم و اعضای خانواده آنها هستند.

بعضی از نیروی کار موقت خارجی و دانشجویان بین المللی که در موسساتی که طرح مقابله با کرونا را دارند تحصیل می کنند، می توانند وارد کانادا شوند.

افراد تحت حمایت و افرادی که به دلایل دلسوزانه به کانادا می آیند از محدودیت ها معاف هستند. برای اطلاع از لیست کامل افرادی که می توانند به کانادا سفر کنند به وبسایت دولت مراجعه کنید.

دلایل دلسوزانه برای کسانی که می خواهند وارد کانادا شوند:

_ حضور در آخرین لحظات زندگی یکی از عزیزان، حمایت یا مراقبت از شخصی که بسیار بیمار است.

_ برای کمک پزشکی به شخصی که به آن نیاز دارد.

_ برای شرکت در مراسم خاکسپاری یا مراسم پایان زندگی.

مسافرانی که دلایل دلسوزانه دارند،  می توانند قبل از تمام شدن دوره قرنطینه 14 روزه برای رهایی از قرنطینه باید یک فرم را پر کنند.

در تمام موارد افسران مرزی کانادا تصمیم نهایی برای ورود مسافران به کانادا را می گیرند.

در اینجا نحوه پیوستن به اعضای خانواده در کانادا را ذکر می کنیم.

اگر خانواده شما در کانادا هستند، احتمالا از محدودیت های سفر معاف می شوید.

اگر اعضای خانواده شما در کانادا اقامت موقت دارند باز هم می توانید به آنها بپیوندید.

اداره مهاجرت کانادا برای حل مسائل مربوط به جدایی خانواده ها دستورالعمل هایی را ایجاد کرده است. با این حال به علت شرایط خاص امروز شهروندان خارجی، حتی برای دیدن اعضای خانواده خود به راحتی نمی توانند سفر کنند.

همه مسافران غیر ضروری به کانادا باید اقدامات بهداشتی مربوط به ویروس کرونا را رعایت کنند. شما وقتی به مرز کانادا می رسید باید آزمایش منفی کرونا را نشان دهید. قبل از دیدن خانواده خود در کانادا باید 14 روز قرنطینه شوید. اگر برای سفر به کانادا دلایل دلسوزانه داشته باشید شرایط شما فرق می کند، در غیر این صورت باید برنامه قرنطینه خود را به افسر مرزی نشان دهید. شما باید نشان دهید که در کجا اقامت می کنید و چگونه غذا، مداد غذایی و دارو را تهیه می کنید.

اگر با هواپیما سفر می کنید باید در یک هتل مورد تایید دولت منتظر نتیجه آزمایش خود باشید. شاید تا سه روز نتیجه آزمایش طول بکشد، که همه هزینه ها به عهده شماست.

در اینجا به شرایط دیگری که بستگی به نوع ارتباط شما با فامیل خود در کانادا و وضعیت مهاجرت آنها دارد را ذکر می کنیم.

اعضای خانواده درجه یک شهروندان کانادایی یا افراد دارای اقامت دائم کانادا

اگر شما از اعضای خانواده یک شهروند کانادایی یا اقامت دائم هستید و می خواهید به خانواده خود در کانادا بپیوندید، باید برای 15 روز یا بیشتر در کانادا بمانید.

اعضای خانواده درجه یک شامل این موارد هستند:

_ همسر یا شریک زندگی مشترک

_کودک وابسته

_ فرزند وابسته

_پدر و مادر یا پدر و مادر ناتنی

_ سرپرست یا مربی

اگر می خواهید کمتر از 15 روز در کانادا بمانید باید دلایل غیر اختیاری داشته باشید.

اعضای خانواده درجه دو شهروندان کانادایی یا افراد دارای اقامت دائم

اگر شما از اعضای خانوداه درجه دو یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم هستید، باید شرایطی مثل اعضای خانوداه درجه یک را داشته باشید.

شما باید یک نامه مجوز کتبی از اداره مهاجرت کانادا داشته باشید، حتی اگر از آمریکا می خواهید وارد کانادا شوید.

شما می توانید از اعضای خانواده خود که شهروندکانادایی یا مقیم دائم کانادا هستند، بخواهید تا فرم ویزای قانونی را برای شما تکمیل کنند.

در مرحله بعدی شما باید فرم را امضا کنید. به علاوه عضو خانواده در کانادا شما باید فرم را به صورت رسمی در مقابل مقام کانادایی –نوتاری پابلیک- که مجاز به دریافت آن است امضا کند.

شما باید برای مجوز کتبی درخواست دهید. برای این کار شما باید فرم تکمیل شده و اثبات اینکه اعضای خانواده شما در کانادا واقعا شهروند یا مقیم دائم هستند، را باید نشان دهید.

_ فردی که حداقل یک سال با شهروند کانادایی یا مقیم دائم ارتباط مستقیم و ملاقات داشته و هر دوی شما باید حداقل 18 سال داشته باشید.

_ فرزند غیر وابسته یا بالغ

_ فرزند وابسته

_ خواهر و برادر، خواهر و برادر ناتنی

_ مادربزرگ و پدربزرگ

اگر فردی رابطه دوستانه منحصر به فردی با یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم داشته باشد می تواند به کانادا بیاید:

_ فرزند وابسته

_ فرزند غیروابسته

_ فرزند وابسته

اعضای خانواده درجه یک افراد دارای ویزای موقت

اگر عضوی از خانواده شما در کانادا اقامت موقت داشته باشد، تازمانی که شما از اعضای خانواده درجه یک آنها هستید، شما می توانید درخواست ورود بگیرید.

شما باید ثابت کنید که سفر شما غیر اختیاری است. برای مثال می خواهید با همسر خود زندگی کنید. شما نمی توانید برای تفریح، سرگرمی سفر کنید.

اگر از آمریکا سفر می کنید نیازی نیست مجوز کتبی داشته باشید. اما اگر از کشور دیگری سفر می کنید، به یکی از آنها نیاز دارید. اداره مهاجرت کانادا نحوه دریافت مجوز کتبی را با توجه به شرایط شما در وبسایت خود منتشر کرده است.

chat