پرشین اپلای

قرعه کشی جدید جزیره پرنس ادوارد کانادا

قرعه کشی جدید جزیره پرنس ادوار 2 سال قبل
المیرا وفادار المیرا وفادار - کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات

 

قرعه کشی جدید جزیره پرنس ادوارد کانادا

مهاجران برنامه اکسپرس اینتری، نیروی کار ماهر و کارآفرینی دعوت شدند تا از طریق برنامه مهاجرت استانی برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

جزیره پرنس ادوراد جزئیات قرعه کشی خود را در تاریخ 15 آوریل برابر 26/1/1400 منتشر کرد.

حدود 156 دعوتنامه برای برنامه مهاجرت استانی جزیره پرنس ادوراد صادر شده است.

حدود 140 دعوتنامه برای مهاجران برنامه اکسپرس اینتری و نیروی کار ماهر و 16 دعوتنامه به گروه کارآفرینی که حداقل 75 امتیاز داشتند صادر شد.

جزیره پرنس ادوراد که از خود این جزیره و چندین جزیره اطراف آن تشکیل شده است و کوچکترین استان کانادا است در شرق کانادا واقع شده. این استان زمین های کشاورزی سر سبز و سواحل زیبا ندارد، اما یک اقتصاد در حال رشد دارد که براساس کشاورزی و گردشگری و ماهیگیری است.

از طریق برنامه های مهاجرت استانی، استانها و مناطق کانادا می توانند مهاجرانی که مناسب بازار کار هستند را انتخاب کنند. جزیره پرنس ادوراد برنامه مهاجرت استانی خود را براساس دستورالعمل های تاییده شده دولت فدرال اداره می کند. برنامه های مهاجرت استانی بعضی اوقات با سیستم اکسپرس اینتری فدرال هماهنگ می شوند.

به علت محدودیت های سفر مهاجرت به جزیره پرنس ادوارد در سال گذشته کاهش پیدا کرده است. دولت فدرال کانادا به دنبال جبران کاهش مهاجرت است تا به هدف بزرگ خود در سال 2021 دست یابد. کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی به دنبال پذیرش 80800 مهاجر جدید در سال 2021 است.

برنامه اکسپرس اینتری جزیره پرنس ادوراد کانادا

برنامه اکسپرس اینتری جزیره پرنس ادوراد یک برنامه مهاجرت استانی پیشرفته است، چون با سیستم اکسپرس اینتری دولت فدرال در ارتباط است.

اکسپرس اینتری سه برنامه مهاجرت اقتصادی کانادا را مدیریت می کند: برنامه نیروی کار ماهر فدرال، برنامه نیروی متخصص فنی فدرال و کلاس تجربه کار کانادایی.

به مهاجران واجد شرایط براساس سن، سابقه کار، تحصیلات و تسلط به زبان فرانسه یا انگلیسی امتیاز داده می شود.

مهاجران اکسپرس اینتری که دعوتنامه مهاجرت استانی را دریافت می کنند، 600 امتیاز اضافی براساس سیستم جامع امتیاز بندی داده می شود، که تضمینی برای دریافت دعوتنامه قبولی برای اقامت دائم در قرعه کشی بعدی اکسپرس اینتری است.

مهاجران اکسپرس اینتری برای دریافت دعوتنامه مهاجرت استانی از جزیره پرنس ادوراد باید پروفایل امتیازی در سیستم مهاجرت این استان ایجاد کنند.

به پروفایل های امتیازی براساس موارد سن و شغل و تحصیلات و سابقه کار و فامیل در استان امتیاز داده می شود. مهاجرانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می شوند تا در قرعه کشی ماهانه شرکت کنند.برنامه نیروی کار ماهر جزیره پرنس ادوارد کانادا

گروه نیروی کار ماهر برای اتباع خارجی است که پیشنهاد شغلی معتبر در جزیره پرنس ادوارد دارند  و از طرف کارفرمای خود حمایت می شوند. این برنامه به سه گروه نیروی کار ماهر، نیروی کار مورد نیاز و فارغ التحصیل بین المللی تقسیم می شود.

مهاجران این گروه باید پروفایل امتیازی داشته باشند تا از طریق برنامه نیروی کار ماهر بتوانند دعوتنامه مهاجرت استانی را دریافت کنند.برنامه کارآفرینی جزیره پرنس ادوارد کانادا

مهاجران گروه کارآفرینی برای اقدام به مهاجرت باید حداقل امتیاز را داشته باشند. دعوتنامه هایی که در قرعه کشی امروز این استان صادر شد براساس برنامه ورک پرمیت بود تا کارآفرینان خارجی که می خواهند در این جزیره کار را شروع و اداره کنند اجازه کار داشته باشند.

صدور 557 دعوتنامه مهاجرت استانی در جدیدترین قرعه کشی

176 مهاجر بیشتر از قرعه کشی قبلی برنامه مهاجرت استانی دعوت شدند.

کانادا 557 مهاجر برنامه اکسپرس اینتری را در تاریخ 12 می برابر22/2/1400 دعوت کرد تا برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

مهاجران برنامه اکسپرس اینتری برای دریافت دعوتنامه قبولی باید حداقل 752 امتیاز داشته باشند. آنها باید قبلا از برنامه های مهاجرت استانی دعوتنامه دریافت کرده باشند. اگر مهاجران برنامه اکسپرس اینتری دعوتنامه مهاجرت استانی را داشته باشند به صورت خودکار 600 امتیاز اضافی دریافت می کنند. به همین علت مهاجران نیاز به امتیاز بالا داشتند، چون بدون دعوتنامه مهاجرت استانی کمترین امتیاز 152 بود.

اداره مهاجرت کانادا بدون توجه به اینکه قانون تساوی وجود دارد، زمان قطع قانون تساوی را به عنوان یک قانون اداری منتشر کرد. در قرعه کشی جدید مهاجرانی که حداقل امتیاز را داشتند در صورتی که پروفایل اکسپرس اینتری خود را قبل از تاریخ 29 آوریل 2021 برابر9/2/1400 در ساعت 10:18:12 ارسال کنند، دعوت می شوند.

اگر مهاجران برنامه مهاجرت استانی تجربه کار کانادایی داشته باشند، شرایط بهتری در بازار کار دارند. حدود دو سوم مهاجران برنامه مهاجرت استانی که اقامت دائم را دریافت می کنند، سابقه کاری کانادایی دارند و بیشتر آنها در سال اول مشغول به کار شده اند.

برنامه اکسپرس اینتری کانادا در سال 2021

از ابتدای امسال کانادا فقط از طریق برنامه مهاجرت استانی و کلاس تجربه کار کانادایی مهاجران را دعوت کرده است. چون به علت محدودیت های سفر مهاجرانی که اقامت دائم تایید شده دارند، نمی توانند وارد کانادا شوند و دولت به دنبال پذیرش تعداد زیادی از مهاجران در سه سال آینده است.

فقط در سال 2021 کانادا به دنبال پذیرش 108.500 مهاجر جدید از طریق برنامه های اکسپرس اینتری است. تا به حال اداره مهاجرت کانادا 62.328 مهاجر برنامه اکسپرس اینتری را برای اقامت دائم دعوت کرده است.

امتیازات قرعه کشی های برنامه مهاجرت استانی و کلاس تجربه کار کانادایی متفاوت است. چون مهاجران برنامه مهاجرت استانی 600 امتیاز اضافی دریافت می کنند. تعداد مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی که دعوت می شوند بسیار زیاد است و آنها برای اینکه دعوت شوند با برنامه های دیگر رقابت نمی کنند، به همین علت مهاجرانی که امتیاز کمی هم دارند، دعوت می شوند.

اکسپرس اینتری چیست؟

اکسپرس اینتری سه برنامه اصلی مهاجرتی فدرال با مهارت بالا را مدیریت می کند: برنامه نیروی کار ماهر فدرال، نیروی متخصص فنی فدرال و کلاس تجربه کار کانادایی. بعضی از برنامه های مهاجرت استانی از سیستم اکسپرس اینتری برای دعوت از مهاجران استفاده  می کنند.

اگر شما واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری هستید و پروفایل خود را در سیستم ثبت کردید، براساس سیستم جامع امتیاز بندی طبق سن، تحصیلات، تجربه کاری ماهر و تسلط به زبان و عوامل دیگر به شما امتیاز می دهند.

اداره مهاجرت کانادا مهاجرانی که بالاترین امتیاز را دارند، را دعوت می کند تا از طریق قرعه کشی های منظم اکسپرس اینتری برای اقامت دائم اقدام کنند. بعد از اینکه اقدام کردید افسر مهاجرت در مورد پرونده شما تصمیم می گیرد. در صورتی که تایید شوید، آخرین مرحله لندینگ در کانادا و اقامت دائم کانادا است.چه کسی در قرعه کشی دعوت می شود؟

در اینجا یک مثال فرضی از شخصی که در قرعه کشی جدید دعوت می شود را ذکر می کنیم.

حسام 34 ساله که مدرک کارشناسی ارشد دارد و ده سال است که به عنوان تحلیل گر اطلاعات کار می کند. نمره آیلتس او 7.5 در گوش دادن و 6.5 در مهارت های دیگر است. او در ماه ژانویه 2020 وارد سیستم اکسپرس اینتری شد. حسام از طریق برنامه نیروی کار بین المللی ساسکاچوان پروفایل اکسپرس اینتری خود را به استان ساسکاچوان ارسال کرد. او با 360 امتیاز وارد سیستم اکسپرس اینتری شد. بعد از دریافت دعوتنامه مهاجرت استانی امتیاز او به 960 رسید. بعد از آن از حسام خواسته شد تا در قرعه کشی جدید اکسپرس اینتری برای دریافت دعوتنامه اقامت دائم شرکت کند.

chat