پرشین اپلای

چگونه در کانادا به عنوان یک تازه وارد کار پیدا کنیم؟

چگونه در کانادا به عنوان یک تا 3 سال قبل
میثم هادی پور میثم هادی پور - کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی

چگونه در کانادا به عنوان یک تازه وارد کار پیدا کنیم؟

اگر تازه وارد کانادا شدید می توانید به صورت آنلاین به جستجوی شغل بپردازید. در اینجا چند نکته برای کمک به شما برای پیدا کردن شغل آورده شده است.

فرصت های جدید شغلی در انتظار شماست.

اگر آماده ورود به کانادا هستید، قدم بعدی پیدا کردن شغل مناسب براساس تجربه شماست. اگر تازه وارد کانادا شدید، بدست اوردن شغل کمی متفاوت از آن چیزی که عادت کرده اید است. شیوع کرونا پیدا کردن شغل مناسب را چالش برانگیز کرده است. شما باید از همه اتفاقات بازار کار اطلاع داشته باشید، تا بتوانید برای آینده خود مسیر مطمئنی را برگزینید.

منابع مفید زیادی وجود دارد که در برابر مشکلات به شما کمک می کند. این راهنما به شما کمک می کند تا در زمان ورود به کانادا به عنوان فرد تازه وارد در زمان شیوع کرونا شغل مناسب را پیدا کنید.

رزومه خود را به روز کنید

رزومه شما نقش مهمی برای انجام مصاحبه ها و فرصت های شغلی شما  دارد. رزومه های کانادایی فرمت خاصی دارند (در منوی بالا در مورد ان صحبت کرده ایم)و کارفرمایان بیشتر نکات برجسته از تجربه کاری شما را لازم دارند تا لیست های طولانی از مشاغلی که شما انجام دادید.  رزومه شما باید به نحوی تنظیم شود که برای هرموقعیت شغلی که می خواهید درخواست دهید مناسب باشد و بتوانید رزومه عمومی یکسانی را برای هر لیستی که می بینید، ارسال کنید.

آیا باید یک نامه با رزومه خود ارسال کنید؟ مفید بودن استفاده از کاورتر هنوز در کانادا مورد بحث است، اما نامه خوب اشتیاق و علاقه شما به کار را به کارفرما نشان می دهد.

جستجوی خود را محدود کنید

روزانه هزاران شغل در سایت های معروف شغلی کانادا ارسال می شود. جستجوی شغل مناسب برای شما بسیار وقت گیر است. در عوض پیدا کردن فرصت های کاری مناسب با تجربیات شما بسیار هیجان انگیز است. پیدا کردن شغل خاص در زمینه رشته خود احتمالا مدت زمان زیادی طول می کشد، اما زمانی که موقعیت های شغلی خوب آگهی می شود، رضایت و صلاحیت شما بیشتر مشخص می شود.

اگر در استانی که فرصت های زیادی برای شما دارد اقامت ندارید، باید در نظر بگیرید که کدام منطقه بیشترین فرصت شغلی برای رشته شما را دارد، مثلا اگر متخصص فناوری اطلاعات هستید، در شهرهای بزرگی مثل تورنتو یا ونکوور گزینه های شغلی بیشتری برای شما وجود دارد.وبسایت های اصلی کاریابی در کانادا

چندین منیع رایگان کانادایی برای استفاده شما برای پیدا کردن شغل مناسب وجود دارد. در اینجا بهترین سایت ها برای استفاده وجود دارد.

_ بانک کار دولت کانادا: سایت رسمی لیست مشاغل کانادا. موقعیت های شغلی ضروری را در لیست های بانک مشاغل کووید 19 جستجو کنید.

_ منابع مهاجرت: دولت کانادا تمام منابع مهاجرتی مورد نیاز شما را در یک صفحه ای که شما شماره سین نامبر و مدارک ارزیابی شده را بتوانید دریافت کنید، را دارد.

سایت های جستجوی شغل در کانادا

با وجود منابع رسمی شغلی کانادایی، می توانید به سایت های لیست مشاغل هم بروید مثل:

_ Workopolis

_ Monster

_ Indeed

_ Eco Canada

_ WorkInNonProfits.ca

_ GanjiCo.com

نحوه ارتباط مجازی را یاد بگیرید

سایت هایی که لیست فرصت های شغلی را دارند تنها مکان برای دریافت پیشنهاد شغلی نیستند. سایت های رسانه های اجتماعی مثل LinkedIn و Facebook به گسترش شبکه های ارتباطی و دریافت فرصت های شغلی شما کمک می کنند.

سایت Linkedin پر از کارفرما است، بنابراین بایک پروفایل جذاب وارد شوید. فقط روزمه خود را در این سایت وارد نکنید، بلکه مدارک کامل را وارد کنید. تجربه کاری خود را به نحوی بنویسید که به طور خلاصه همه سابقه شما را نشان دهد. پست ها را به طور حرفه ای ارسال کنید و با دیگر افراد در رشته خود و کارفرمایان بالقوه کانادایی در ارتباط باشید.

دسترسی به شبکه ای از افراد در زمان کرونا تا زمانی که اینترنت قوی داشته باشید امکان پذیر است. برای ارتباط یک به یک یا Google Meet با افراد در رشته خود تماس بگیرید. از این طریق اگر بتوانید با هموطنان کانادایی در رشته خود ارتباط برقرار کنید، می توانید از فرهنگ کار کانادایی ایده های خوبی را کسب کنید. اطلاعات موجود در شبکه های مجازی را در مورد شهر مورد علاقه خود را درگوگل جستجو کنید، یا در سایت LinkedIn برای موقعیت شغلی خود در تبلیغات موجود به جستجو بپردازید.

پادکست های مرتبط

پادکست هایی که اطلاعات لازم در مورد تجربه کار کانادا را به شما میدهد، و پادکست های افرادی که از ابتدا مراحل مهاجرت را می دانند، را گوش دهید. در اینجا چند ویس باارزش وجود دارد:

_ نکات و داستانهایی موجود برای پیدا کردن شغل به عنوان مهاجر یا تازه وارد در بریتیش کلمبیا، پادکست Vancouver WorkBC

_ قسمت ششم: نکاتی در مورد پیدا کردن کار در زمان شیوع کرونا با جستجو در کانادا

_ موفقیت جستجوی شغل در کانادا با Sibasis Das توسط پادکست جستجوی کار کانادایی

_ آمادگی برای مصاحبه مجازی شغلی، پادکست Vancouver WorkBC

 معرفی نامه های خوب بگیرید

اگر رابطه خوبی با کارفرمایان قبلی خود دارید، یک معرفی نامه از آنها بخواهید. اگر شرکت یا کارفرمای شما با استخدام کنندگان در کانادا در ارتباط هستند، که خیلی خوب است. شما باید بدانید که آیا اعضای خانواده و دوستان شما با کارفرمایان بالقوه کانادا ارتباط دارند. آنها نمی توانند تضمینی برای پیدا کردن شغل مناسب برای شما باشند، اما اگر رزومه شما را در اختیار فرد مناسبی قرار دهند، شانس زیادی برای دعوت به مصاحبه شغلی دارید.مهارت های مصاحبه ای خود را تقویت کنید

زمانی که شما در جستجوی کار اولیه خود هستید باید نکات مربوط به مصاحبه را دوباره مرور کنید. باید بدانید که یک مصاحبه خوب یعنی دانستن نکات ارتباط قدرتمند و نکات مربوط به زبان بدن است.

مصاحبه با نحوه لباس پوشیدن شما شروع می شود. یک لباس حرفه ای انتخاب کنید که نشان دهد شما کار و شرکت را جدی می گیرید. در مورد اینکه کدام رنگ را بپوشید یا لباس خود را با کدام کت ست کنید، استرس نگیرید. اگر مجبورید که مصاحبه مجازی را انجام دهید، لباس حرفه ای بپوشید و دوربین کامپیوتر را جوری قرار دهید که نیمه بالایی بدن شما تا سرتان را نشان دهد.

فقط به مکالمه خود توجه کنید و زمان زیادی را برای فکر کردن در مورد صحبت های بعدی صرف نکنید. کارفرماها می توانند به شما بگویند، که چه زمانی از مکالمه خارج شدید. استخدام کنندگان به دنبال کارمندی با پاسخ های خوب نیستند. آنها دنبال افراد با مهارتی هستند که در رشته خود مهارت بالایی داشته باشند و به رشد شرکت کمک کنند.

با اعتبار باشید

به عنوان مهاجر جویای کار، شما باید تحصیلات گذشته، گواهینامه و تجربه کاری خود را ارزیابی کنید. این کار برای معادل کردن تحصیلات و تجارب شما با آموزش و تجربه کانادایی است. در اینجا مراحل دقیق ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری در کانادا ذکر شده است. اگر اسناد و مدارک شما به زبانی غیر از انگلیسی و فرانسه است، قبل از ارسال آنها را ترجمه کنید.

اقدام در زمان شیوع کرونا

جستجوی کار با شیوع کرونا در سال گذشته با مشکلاتی زیادی روبه رو شده است، وبلاگ,Indeed’s Hiring Lab گفت: در مورد مشاغل باید خوش بین باشیم. این سایت گزارش می دهد که آگهی های استخدام  برای بیشتر موقعیت های شغلی به حالت عادی برمی گردد و احتمالا پایان کرونا باعث افزایش استقبال از همه بخش ها می شود.

پیدا کردن شغل در زمان کرونا به خلاقیت بیشتری نیاز دارد. باید ببینید که کدام موقعیت ها می توانند از مهارت و تجربه شما استفاده کنند. مثلا اگر در پنج سال گذشته پرستار بیمارستان بوده اید، اگر به عنوان پرستار در بخش آموزش یا خانه سالمندان درخواست دهید، شاید موفق شوید.

الان شما باید مهارت های دور کاری را در خود تقویت کنید و به کار فرمایان خود اثبات کنید که شما یک سرمایه خوب برای کار حضوری یا دورکاری برای شرکت آنها هستید. کارفرمایان می خواهند بدانند که کارمندانی که دور کاری می کنند در زمان کار بسیار سازنده و مفید هستند.

ادامه بدید

شغل جدید در انتظار شماست، اما مدتی طول می کشد تا به آن موقعیت شغلی مورد نظر خود دست یابید. شما نباید دلسرد شوید چون رزرو، ورود به شبکه و درخواست شغل چند ساعت در روز طول می کشد. مثل یک شغل تمام وقت به جستجوی کار بپردازید و برای یادگیری فرهنگ کار کانادایی تلاش کنید.

پیدا کردن شغل خوب در کانادا شاید مدتی طول بکشد، اما یک مرحله ارزشمند است. کانادا پر از فرصت ها و افراد شگفت انگیز است. شما دوست دارید که کانادا را خانه رویایی خود بدانید.

chat