پرشین اپلای

قصد مهاجرت به آلبرتا کانادا را دارید؟ این 4 روش را بخوانید

قصد مهاجرت به آلبرتا کانادا را 3 سال قبل
میثم هادی پور میثم هادی پور - کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی

قصد مهاجرت به آلبرتا کانادا را دارید؟ این 4 روش را بخوانید.

آلبرتا در سال 2021 چهار روش جدید مهاجرتی را اعلام کرد.

1- ویزای استارت آپ آلبرتا برای فارغ التحصیلان بین المللی

 برنامه ویزای استارت آپ فارغ التحصیلان خارجی یکی از سه برنامه مهاجرتی کارآفرینان آلبرتا می باشد.

برنامه مهاجرتی جدیدی برای فارغ التحصیلان بین المللی واجد شرایط خارج از کانادا که پروفایل آنلاین را دارند، باز است.

سخنگوی وزیر کار و مهاجرت آلبرتا گفت: برنامه ویزای استارت آپ فارغ التحصیلان خارجی در 27 ژانویه 2021 برابر 8/11/99 ایجاد شد، و این برنامه مهاجرت استانی آلبرتا، پرونده های مهاجرت را می پذیرد.شرایط مورد نیاز ویزای استارت آپ

برای واجد شرایط بودن برنامه ویزای استارت آپ برای شروع تحصیلات تکمیلی، مهاجران باید در دو سال گذشته از یک دانشگاه خارج از کانادا فارغ التحصیل شده باشند و دارای مدرک تحصیلی معادل کانادایی آن باشند.

مهاجران باید دارای شرایط زیر باشند:

_ حداقل 6 ماه تجربه کار تمام وقت در مدیریت یا مالکیت تجارت یا تجربه کار در مراکز رشد واحد های فناوری و کارآفرینی که به نام پارک علم و فناوری مشهور هستند.

_ طرح تجاری یا همان بیزینس پلن با پیش بینی مالی؛

_ توضیح ده دقیقه ای از بیزینس پیشنهادی و تمرکز بر مواردی که سرمایه گذاران به دنبال آن هستند؛

_ حداقل CLB  7 برای هر مهارت در انگلیسی یا CLB 7 برای هر مهارت در زبان فرانسه.

_ ارائه حداقل 34 درصد مالکیت تجارت اگر بیزینس آنها در مرکز شهر باشد و یا 51 دصد اگر بیزینس آنها خارج از دو شهر بزرگ آلبرتا، کلگری و ادمونتون باشد.

_ شرکت های انجل یا ونچر که تایید کننده طرح بیزینس پلن برای استارت آپ هستند قبل از ورود شما به آلبرتا دارایی ملکی و نقد متقاضی را کاملا بررسی می کنند،

_ فارغ التحصیلان خارجی علاقه مند به دریافت ویزای استارت آپ آلبرتا باید مدارک خود را طبق چک لیست مشخص شده توسط وکیل رسمی به یکی از دو سازمان زیر ارسال کنند و اگر واجد شرایط برنامه مهاجرت استانی باشند، سازمان توصیه نامه ای را برای آنها صادر کرده، که فارغ التحصیل خارجی باید توصیه نامه را با پروفایل امتیازی را از طریق سیستم آنلاین مهاجرت استانی ارسال کند.

_ نشان دادن توانایی مالی برای راه اندازی بیزینس و حمایت از آن.

Empowered Startups

420-744 West Hastings

Vancouver, British Columbia

V6C 1A5

Phone: 604-229-1052

Fax: 604-229-2037

Website : empoweredstartups.com

 

Platform Calgary

429 – 8 Avenue SE

Calgary, Alberta

T2G 0L6

Phone: 403-284-6400

Website: www.platformcalgary.com

 

 ارائه پروفایل امتیازات

پروفایل امتیازبندی یک برنامه مهاجرتی نیست بلکه از طریق این پروفایل اداره مهاجرت استانی آلبرتا، مهاجران را برای اقامت دائم از طریق چندین برنامه های مهاجرتی انتخاب می کنند.

مهاجران با دسترسی به پروفایل امتیازی خود پرونده مهاجرت استانی را ارسال می کنند. آنها به صورت آنلاین به سوالات مربوط به تحصیلات، تجربه کاری و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه پاسخ می دهند. براساس سیستم جامع امتیاز بندی به پروفایل ها امتیاز داده می شود و مهاجران با بالاترین امتیاز می توانند بیزینس پلن خود را ارسال کنند.

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا اعلام کرد، سهمیه مشخصی برای برنامه ها ندارد اما حق محدود کردن برنامه ها و مهاجران را از طریق برنامه مهاجرت استانی را دارد.

آلبرتا علاوه بر برنامه استارت آپ دو برنامه دیگر برای کارآفرینان علاقه مند به خرید یا شروع کار در آلبرتا ارائه داد:

2- برنامه کشاورز خود اشتغال

این برنامه مناسب مهاجرانی است که مهارت مدیریت مزرعه و توانایی مالی برای سرمایه گذاری در کشاورزی آلبرتا را دارند و می خواهند در آلبرتا اقامت کنند. شرایط این افراد شامل ارائه اسناد مالی تجارت مزرعه خود، ارائه مدارک تحصیلی و آموزش و تجربه کار، ارائه طرح تجاری پیشنهاد شده که نشان میدهد متقاضی قصد فعالیت در آلبرتا را دارد، اثبات اینکه یک موسسه کانادایی هزینه های عملیات تجاری متقاضی در آلبرتا را تامین می کند. متقاضی باید حداقل 500.000 دلار کانادا از دارایی خود در زمینه کشاورزی برای تولید اولیه سرمایه گذاری کند. این مبلغ حداقل مبلغ سرمایه گذاری است برای نشان دادن توانایی مالی مقدار بیشتری مورد نیاز است تا بتوان امتیاز قبولی را کسب کرد.

3- برنامه مهاجرت کارآفرینان فارغ التحصیل شده از دوره تحصیلات تکمیلی آلبرتا

آلبرتا برنامه جدیدی را ارائه داد که طی آن راه برای اقامت دائم اتباع خارجی شاغل در آلبرتا و یا فارغ التحصیلان بین المللی که تحصیلات خود را در دوره متوسطه در آلبرتا تمام کردند و برنامه اکسپرس اینتری را برای نیروی کار ماهر و فارغ التحصیلان بین المللی ارائه می دهد باز می کند. افراد در صورت داشتن شرایط زیر واجد شرایط این برنامه می شوند:

_ دارای ویزای معتبر و ورک پرمیت

_  4 CLB برای هر مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه

_ در صورت فارغ التحصیل شدن از موسسات تعیین شده تحصیلات تکمیلی آلبرتا و با مجوز کاری بعد از فارغ التحصیلی در آلبرتا مشغول به کار شوند.

_ تجربه کار در شغلهایی که در لیست مشاغل تعیین شده نیستند.

_ سطح درآمد

_ پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما در آلبرتا

4- اکسپرس اینتری آلبرتا

آلبرتا برای متقاضیان اکسپرس اینتری با 301 امتیاز دعوتنامه صادر کرد

آلبرتا در قرعه کشی جدید برنامه مهاجرت استانی برای مهاجرانی که حداقل 301 امتیاز داشتند، دعوتنامه صادر کرد که امتیاز این قرعه کشی نسبت به دوره قبلی 60 امتیاز کاهش پیدا کرده است.

آلبرتا برای متقاضیان برنامه اکسپرس اینتری دعوتنامه صادر کرد، تا در 10 فوریه2021 برای برنامه مهاجرت استانی اقدام کنند.

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا برای حدود 200 متقاضی اکسپرس اینتری دعوتنامه صادر کرد، تا از طریق برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا برای مهاجرت استانی اقدام کنند. مهاجران دعوت شده حداقل 301 امتیاز نیاز داشتند.

برای دریافت دعوتنامه در قرعه کشی برنامه مهاجرت استانی آلبرتا مهاجران باید پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری داشته باشند.

اکسپرس اینتری سیستمی برای مدیریت برنامه های مهاجرتی فدرال کانادا با مهارت بالا است شامل: برنامه نیروی کار ماهر فدرال، برنامه نیروی متخصص فنی فدرال و کلاس تجربه کار کانادایی.

به مهاجران واجد شرایط مهاجرت امتیاز براساس سیستم جامع امتیاز بندی داده می شود. امتیاز براساس عواملی که دولت تعیین کرده داده می شود، که به مهاجر کمک می کند تا در بازار کار کانادا موفق شود. این عوامل شامل سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط به زبان فرانسه یا انگلیسی و موارد دیگر است.

تقریبا هر دو هفته یکبار اداره مهاجرت کانادا متقاضیان برنامه اکسپرس اینتری را دعوت می کند. مهاجرن با بالاترین امتیاز دعوتنامه قبولی برای اقامت دائم کانادا دریافت می کنند. در صورت تایید، تاییدیه اقامت دائم را دریافت کرده و آخرین مرحله فرود در کانادا است. بعد از آن آنها به صورت رسمی ساکن کانادا هستند.

به مهاجرانی که از برنامه مهاجرت استانی آلبرتا دعوتنامه دریافت می کنند، 600 امتیاز اضافی داده می شود.

برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا

مهاجران در سیستم اکسپرس اینتری می توانند از برنامه مهاجرت استانی آلبرتا و استانهایی که برنامه مهاجرت استانی همسو با اکسپرس اینتری دارند، دعوتنامه دریافت کنند. در زمان کرونا آلبرتا فقط مهاجرانی که در حال حاضر در آلبرتا زندگی و کار می کنند را در نظر می گیرد.

مهاجران باید تجربه کاری در مشاغل تعیین شده که باعث بهبود شرایط اقتصادی آلبرتا می شود را داشته باشند.

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا لیست از مشاغل را ارائه می دهد، که هر شغلی را ممکن است در نظر بگیرند.

در اول نوامبر 2020 برابر 11/8/99 دولت فدرال تعداد مشاغلی که نیازی به ارزیابی اثر بازار کار LMIA در آلبرتا را ندارند، را افزایش داد. مهاجرانی که در تاریخ یک نوامبر 2020 یا بعد از آن پروفایل امتیازی را دریافت کردند، می توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا انتخاب شوند، حتی اگر در مشاغلی که دولت فدرال ارزیابی اثر بازار کار آن را نخواهد، مشغول به کار باشند.

آلبرتا در سال 2020 مجاز به صدور 6.250 دعوتنامه بود. اما به علت شیوع کرونا 4000 دعوتنامه صادر کرد. همه دعوتنامه ها در ماه ژوئن 2020 صادر شدند. به همین علت نیمه دوم سال قرعه کشی انجام نشد.

آلبرتا برای سال 2021 هنوز تعداد دعوتنامه هایی که صادر می شود، را مشخص نکرده است.

chat