پرشین اپلای

کبک در Arrima حدود 233 دعوتنامه برای نیروی کار ماهر صادر کرد

کبک در Arrima حدود 233 دعوتنام 3 سال قبل
میثم هادی پور میثم هادی پور - کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی

کبک در آخرین قرعه کشی Arrima حدود 233 دعوتنامه برای نیروی کار ماهر صادر کرد

ایجاد پروفایل ابراز علاقه در Arrima اولین قدم برای مهاجرت به کبک به عنوان نیروی کار ماهر است. کبک درتاریخ 16 دسامبر 2020 برای 233 مهاجر به عنوان نیروی کار ماهر دعوتنامه صادر کرد. جزئیات آخرین قرعه کشی امروز منتشر شد. مهاجرانی که در سیستم آنلاین کبک پروفایل ایجاد کنند، دعوتنامه دریافت می کنند.

در آخرین قرعه کشی برنامه اسکیل ورکر کبک، 2 گروه از مهاجران وجود داشتند:

گروه اول باید پیشنهاد کار ارائه می دادند.

گروه دوم افرادی بودند که به عنوان دیپلمات، افسر کنسول، نماینده سازمان ملل متحد یا هر سازمانی دولتی که در کبک فعالیت می کنند، یا در کبک اقامت داشتند. در این قرعه کشی افرادی که کارمند بوده و یا یک مقام رسمی دارند، می توانند شرکت کنند. این مشاغل جزئی از بخش 26 آیین نامه مهاجرت کبک می باشد.

برای مهاجرت به کبک براساس برنامه نیروی کار ماهرRSWP  متقاضیان باید پروفایل EOI را از طریق Arrima ارائه دهند. اداره مهاجرت کبک MIFI همه پروفایل ها را بررسی کرده و برای افرادی که نیازهای بازار کبک را رفع می کنند، دعوتنامه صادر می کند. برنامه های مهاجرتی کبک معیارهای انتخاب و روشهای متمایزی از سایر برنامه های مهاجرت به کانادا در بخش فدرال دارد.

Arrima چیست

Arrima  در سال 2018 برای مدیریت پروفایل مهاجرت به استان کبک همه متقاضیان نیروی کار ماهر RSWP و ساده سازی سیستم دریافت پرونده ها که قبلا براساس "اولین مراجعه، اولین خدمات "* بود، ایجاد شد. داوطلبان 18 سال به بالا برای مهاجرت به کبک از طریق برنامه نیروی کار ماهر RSWP باید ابتدا پروفایل را در Arrima ایجاد کرده و بعد از قبولی در آن می توانند پرونده مهاجرت به استان کبک ارسال کنند.

*"اولین مراجعه، اولین خدمات " چیست

قبل از سال 2018 سیستم پذیرش اسکیل ورکر کبک بدین صورت بود که هر فردی زودتر پرونده به اداره مهاجرت کبک ارسال می کرد، زودتر پذیرش می شد، اما در سیستم آریما این موضوع کنسل شده و مانند اکسپرس اینتری فدرال کانادا فقط افرادی که بالاترین امتیاز را داشته باشند انتخاب می شوند و زمان کافی برای ساخت پروفایل وجود دارد، دقیقا شبیه سیستم پذیرش کنکور سراسری ایران که افراد با نمرات و رتبه های بالاتر میتوانند رشته های اصلی و پرمتقاضی را انتخاب کنند.

روش انتخاب نیروی متخصص کبک 2021

اداره مهاجرت کبک MIFI واجد شرایط ترین افراد را براساس نیاز فعلی بازار کار استانی و توانایی بالقوه افراد برای مهاجرت به کبک انتخاب می کند. مهاجرانی که دعوتنامه دریافت می کنند، مدت زمان کمی را برای ارسال درخواست اخذ CSQ و پی آر کانادا، وپرداخت هزینه های دولتی استان کبک و ارائه مدارک شغلی و تحصیلی نیاز دارند. بعد از تکمیل و ارسال پرونده، وزارت مهاجرت کبک درخواست ها را بررسی کرده و با توجه به معیارهای انتخاب برنامه نیروی متخصص کبک یا همان اسکیل ورکر کبک به مهاجران امتیاز می دهد. این معیارها شامل موراد زیر می باشد. که با کسب امتیاز لازم متقاضی در یکی از شهرهای استان کبک به نام مونترال، کبک سیتی و ... ساکن می شوند. هزینه های زندگی در استان کبک کمتر از تورنتو و ونکوور است و دانشگاه های آن رتبه های بالایی دارند که میتوان از دانشگاه مک گیل و دانشگاه کونکوردیا نام برد که متقاضیان با مدرک زبان انگلیسی را هم پذیرش می کند. معمولا افراد دارای CSQ شرایط زندگی و تحصیل بسیاری خوب دارند.

شرایط پذیرش اسکیل ورکر کبک کانادا 2021

_ سطح تحصیلات

_ سن

_تجربه کار

_ پیشنهاد کار معتبر

_ مهارتهای زبانی؛ فرانسوی و انگلیسی

_توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده در سه ماه اول بعد از ورود به کبک

_ دارا بودن فامیل درجه یک شامل شهروندان کانادایی یا افراد مقیم در کبک

افرادی که امتیاز لازم را در سیستم آریما کسب کنند گواهینامه انتخاب استانی در کبک CSQ را دریافت کرده، که به عنوان سندی است که تاییدیه اقامت دائم برای مهاجرت به کانادا می باشد. مهاجرانی که CSQ دریافت می کنند، از طریق دولت فدرال کانادا برای اقامت دائم می توانند اقدام کنند و تحت معاینه پزشکی و سوپیشینه قرار می گیرند.

آیا کبک مهاجر جدید در سال 2021 می پذیرد

در ماههای گذشته استان کبک و کانادا هدفهای مهاجرتی زیادی را برای سالهای آینده در نظر گرفته اند. در سال 2021 کبک حدود 47.500 مهاجر را خواهد پذیرفت. کانادا در سال آینده حدود 400000 مهاجر را از طریق برنامه های مختلف مهاجرت می پذیرد.

اگر دعوتنامه CSQ  کبک را از روش سرمایه گذاری کبک یا اسکیل ورکر کبک یا اسپانسرشیپ کبک دریافت کردید، باید برای بخش فدرال طی 2 سال اعتبار سی اس کیو اقدام کنید و مدارک ارسال نمایید تا بتوانید کارت پی آر خود را کسب کنید. طبق قانون مصوب اداره مهاجرت کبک، اعتبار سی اس کیو ها قابل تمدید نیست.

chat