پرشین اپلای

شرایط آزمون GRE و GMAT در اتریش

شرایط آزمون GRE و GMAT در اتری 3 سال قبل

شرایط آزمون GRE و GMAT در اتریش

این مقاله به طور تخصصی به بررسی یکی از مهمترین شروط اخذ پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی از اتریش یعنی شرایط آزمون GRE و GMAT در اتریش می پردازد. معمولا اکثر دانشگاه های معتبر اتریشی از دانشجویان خارجی متقاضی ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری، نمرات آزمون GRE و GMAT درخواست می کنند. بنابراین اطلاع از شرایط این آزمون ها برای متقاضیان از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است. به خاطر اطلاع از همین ضرورت مهم، کارشناسان ما در موسسه حقوقی پرشین اپلای در تلاش هستند که با نگارش این مقاله هموطنان عزیز را در این زمینه بهتر یاری نمایند.

شرایط و ساختار آزمون GRE و GMAT در اتریش چیست؟

کدام دانشگاه های اتریش، مدارک GRE و GMAT را شرط پذیرش دانشجوی ارشد و دکتری محسوب می کنند؟

هزینه ثبت نام در آزمون های GRE و GMAT چگونه است؟

نزدیکترین مرکز برای شرکت دانشجویان ایرانی در آزمون GRE و GMAT کجاست؟

اصولا آزمون GRE در اتریش همانند بقیه نقاط دنیا برای ارزشیابی متقاضیان تحصیل در مقاطع تکمیلی (فوق لیسانس و دکتری) طراحی و برگزار می شود. آزمون GMAT نیز به همین منظور طراحی شده اما با یک تفاوت و آن اینکه آزمون GMAT اغلب مختص متقاضیان تحصیل در دوره های فوق لیسانس مدیریت می باشد. شما با مطالعه مقاله حاضر بیشتر و کاملتر با شرایط، ساختار، نخوه امتیاز دهی، مدت اعتبار مدرک و… آشنا خواهید شد.

شرایط آزمون GRE و GMAT در اتریش در 2020

GRE تشکیل شده از حروف اول Gratuate Record Examination یا آزمون پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی است. آزمون GRE در اتریش یک آزمون استاندارد در جهت سنجش آمادگی و صلاحیت دانشجویان برای پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی (فوق لیسانس و دکتری) و اعطای پژوهانه محسوب می گردد. معمولا دانشگاه های تحصیلات تکمیلی و سازمان های اعطا کننده پژوهانه دانشجویی در کشور اتریش، عملکرد GRE دانشجویان را برای سنجش موفقیت تحصیلی آنها مدنظر قرار می دهند.

اما GMAT متشکل از حروف اول The Gratuate Management Admission Test به معنی آزمون پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد یا دکتری مدیریت می باشد. این آزمون توسط شورای پذیرش مدیریت تحصیلات تکمیلی (GMAC) جهت سنجش ارزیابی عملکرد دانشجویان متقاضی تحصیل در مقاطع تکمیلی و مخصوصا رشته MBA توسعه و طراحی شده است. یکی از شروط پذیرش دانشگاه های اتریش در سال 2020 همانند دانشکده اقتصاد و بازرگانی دانشگاه وین (WU) ارائه نمره آزمون GMAT می باشد. در ادامه همین بحث، ما شما را با ساختار این دو آزمون و نحوه نمره دهی آشنا می کنیم.

ساختار آزمون GRE در اتریش

همانند هر آزمون دیگری، شرایط آزمون GRE و GMAT در اتریش نیز شرایط مخصوص به خود است. ساختار آزمون، نحوه امتیاز دهی و نیز حداقل نمره مورد نیاز از جمله شرایط آزمون GRE و GMAT در اتریش می باشد که در اینجا مورد بررسی قرار می گیرد. ابتداء از آزمون GRE شروع می کنیم. آزمون GRE در اتریش همانند ساختار آزمون در سایر نقاط دنیا از لحاظ محتوایی به دو گونه GRE عمومی و تخصصی می باشد. GRE عمومی در واقع آزمونی برای سنجش استعداد تحصیلی دانشجویان بوده ولی GRE تخصصی صرفا جهت ارزشیابی مهارت های شما در دروس تحصیلی خاص می باشد.

الگوی سوالات در آزمون GRE عمومی

ضرورت توضیحات

بخش استنباط کلامی

برای سنجش توانایی داوطلبان در آنالیز و اخذ نتایج از گفتار و استدلال از داده های ناقص و…            130 تا 170 امتیاز با باروم بندی 1 امتیازی

استدلال کمی

جهت سنجش توانایی داوطلبان در درک، تفسیر و آنالیز اطلاعات کمی، حل مسائل از طریق مدلهای ریاضیاتی و…     130 تا 170 امتیاز با باروم بندی 1 امتیازی

نوشتار تحلیلی

به منظور ارزیابی و سنجش تفکر بحرانی و مهارت های نوشتاری آنالیزی        0 تا 6 امتیاز با باروم بندی 0.5 امتیازی

زیست شناسی

سنجش سطح آمادگی داوطلبان در دروس تخصصی همانند زیست شناسی، شیمی و… مبتنی بر دانش و معلومات فراگیری شده در سطح مقطع کارشناسی است       20 تا 99 امتیاز با باروم بندی 1 امتیازی

شیمی

200 تا 990 امتیاز با باروم بندی 10 امتیازی

ادبیات انگلیسی

200 تا 990 امتیاز با باروم بندی 10 امتیازی

ریاضیات

200 تا 990 امتیاز با باروم بندی 10 امتیازی

فیزیک

200 تا 990 امتیاز با باروم بندی 10 امتیازی

روانشناسی

20 تا 99 امتیاز با باروم بندی 1 امتیازی

           

ساختار آزمون GMAT در اتریش

همانطوری که در مطالب گذشته نیز به طور مبسوط اشاره شد، آزمون GMAT در واقع فیلتری برای غربال دانشجویانی است که متقاضی تحصیل در مقاطع تکمیلی (ارشد و دکترا) و مخصوصا تحصیل در دوره کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) هستند. از مهمترین دانشگاه های اتریشی که با این ملاک به پذیرش دانشجو می پردازد، می توان به دانشگاه اقتصاد و بازرگانی وین (WU) اشاره نمود. اما اکنون ببینیم ساختار و محتوای این آزمون در کشور اتریش به چه صورتی می باشد. در مجموع، GMAT آزمون کامپیوتری 3 ساعت و 30 دقیقه ای برکزار شده در 4 سطح ذیل است:

ساختار آزمون GMAT

ضرورت توضیحات

ارزیابی نوشتار تحلیلی

سنجش توانایی در تفکر انتقادی و تشریک ایده ها            0 تا 6 امتیاز با باروم بندی 0.5 امتیازی

(مدت آزمون: 30 دقیقه)

 

استدلال یکپارچه  

سنجش توانایی برای آنالیز داده ها و ارزیابی اطلاعات نمایش داده شده در فرمت های مختلف            1 تا 8 امتیاز با باروم بندی 1 امتیازی

(مدت آزمون: 30 دقیقه)

 

استنباط کمی

توانایی جهت آنالیز داده ها و نتیجه گیری با به کارگیری مهارت های استدلالی         6 تا 51 امتیاز با باروم بندی 1 امتیازی

(مدت آزمون: 62 دقیقه)

 

استدلال کلامی

ارزشیابی و سنجش توانایی داوطلبان در خواندن و درک مطالب نگارشی، ارزیابی بحث ها و تصحیح مطالب ارایه شده جهت انطباق با اصول نگارشی زبان انگلیسی استاندارد  6 تا 51 امتیاز با باروم بندی 1 امتیازی

(مدت آزمون: 65 دقیقه)

 

 

همانطوری که در جدول فوق نیز مشاهده گردید، آزمون GMAT یک نوع آزمون ارزیابی داوطلبان و بر پایه سوالاتی از نوع تحلیل یک گفته یا بحث است. رنج نمرات در آزمون مذکور متغییر بوده و نمره دهی بر طبق باروم بندی های متفاوتی اعمال می شود.

شرایط ورودی دانشگاه با آزمون GRE و GMAT در اتریش

کیفیت آموزش عالی اتریش بر همگان آشکار است. دانشگاه های اتریش در رنکینگ های جهانی، جزو برترین دانشگاه های جهان و اروپا محسوب می شوند. از بین این دانشگاه ها، 7 دانشگاه اتریشی در جمع دانشگاه های برتر جهان در رنکینگ دانشگاهی QS قرار دارند. از این تعداد هم، پنج دانشگاه اتریشی در جمع 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. لازم به یادآوری است که از جمله شرایط اخذ پذیرش دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی در بهترین دانشگاه های اتریش، ارائه نمره GRE و نیز شرط پذیرش در دوره کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (M.B.A) ارایه نمره GMAT می باشد. این دانشگاه ها عبارتند از:

دانشگاه نمرات آزمون GRE و GMAT لازم برای اخذ پذیرش دانشجویان ارشد و دکتری

دانشگاه وین (University of Vienna)     حداقل نمره GMAT برابر 580 امتیاز و حداقل نمره GRE معادل 305 امتیاز

دانشگاه فناوری وین (Vienna University of Technology)         حداقل نمره GMAT برابر 580 امتیاز و حداقل نمره GRE معادل 305 امتیاز

دانشگاه اینسبروک (Universitat Innsbruck)       حداقل نمره GMAT برابر 580 امتیاز و حداقل نمره GRE معادل 305 امتیاز

دانشگاه گراز (Karl-Franzens-Universitat Graz)        حداقل نمره GMAT برابر 580 امتیاز و حداقل نمره GRE معادل 305 امتیاز

بهترین دانشگاه های اتریش

دانشجویان علاقه مند به تحصیل در اتریش برای بالا بردن شانس کاریابی پس از فارغ التحصیلی بهتر است تلاش کنند از دانشگاهی پذیرش بگیرند که رنکینگ جهانی خوبی دارد. در جدول ذیل برخی از بهترین دانشگاه های اتریش معرفی شده اند:

 

بهترین دانشگاه های اتریش در سال 2020    QS Ranking

University of Vienna             150

Medical University of Graz             

Medical University of Vienna                    

Medical University of Innsbruck               

University of Klagenfurt                  511

Vienna University of Technology              191

University of Innsbruck                   265

Karl-Franzens University of Graz              581

Graz University of Technology                  275

Johannes Kepler University Linz              362

شرایط آزمون GRE و GMAT در اتریش و هزینه های آن

تا بدینجای متن، شما بیشتر درباره شرایط آزمون GRE و GMAT در اتریش و نیز ساختار و نحوه امتیاز دهی و همچنین دانشگاه های اتریشی پذیرنده این آزمون ها آشنا شدید. ما در این بخش از مقاله می خواهیم به بحث مهم دیگری درباره این آزمون ها یعنی هزینه آزمون و محل برگزاری آن بپردازیم. در ابتداء لازم است بدانید که مسئول برگزاری آزمون GRE در سراسر دنیا، شرکت خدمات برگزاری آزمون تحصیلی (ETS) می باشد. در حالی که مسئول برگزاری آزمون GMAT، شورای پذیرش دانشجویان رشته مدیریت تحصیلات تکمیلی (CMAC) می باشد. این آزمون ها معمولا 3 بار در سال (سپتامبر، اکتبر و آوریل) برگزار می شود.

آزمون های GRE و GMAT در کشورهای مختلفی از جمله کشور اتریش، ترکیه، ارمنستان و آذربایجان نیز برگزار می شود. هر کدامیک از آزمون ها نیز هزینه خاص خود را دارد. بر اساس اعلان خود عوامل برگزار کننده آزمون های GRE و GMAT، هزینه شرکت در آزمون GRE عمومی و تخصصی در کشور اتریش و ترکیه به ترتیب، 205$ و 150$ (دلار آمریکا) می باشد. هزینه ثبت نام در آزمون GMAT نیز در حدود 250$ (دلار آمریکا) می باشد. نکته مهم آخر اینکه، مدرک GRE و GMAT شما تا 5 سال معتبر می باشد. جهت دسترسی به اطلاعات تخصصی درباره شرایط و نحوه اعزام دانشجو به اتریش حتما با موسسه حقوقی پرشین اپلای در ارتباط باشید.

سوالات پرتکرار درباب شرایط آزمون GRE و GMAT در اتریش

برای بررسی شرایط آزمون GRE و GMAT در اتریش سوالات زیر مورد توجه است:

آزمون GMAT مناسب چه رشته هایی در اتریش است؟ آزمون GMAT برای تمام رشته های مدیریتی ضروری است.

سوالات آزمون GRE چیست؟ بخش استنباط کلامی، استدلال کمی، نوشتار تحلیلی، زیست، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضیات، فیزیک و روانشناسی است.

ساختار آزمون GMAT چیست؟ ارزیابی نوشتار تحلیلی، استدلال یکپارچه، اسنتباط کمی، استدلال کلامی.

هزینه آزمون GRE چقدر است؟ هزینه این آزمون در اتریش در حدود 205$ (دلار) خواهد بود.

هزینه آزمون GMAT چقدر است؟ هزینه این آزمون در حدود 250$ (دلار) خواهد بود.

همین حالا از اینجا برای تعیین وقت مشاوره اقدام کنید


همین حالا میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

واتساپ message تلگرام send تماس call


chat