پرشین اپلای

پادفک (آمادگی زبان روسی)

پادفک (آمادگی زبان روسی) 2 سال قبل
میثم هادی پور
میثم هادی پور
کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی

پادفک (آمادگی زبان روسی)

علاقمندان به تحصیل در روسیه می توانند پیش از آغاز تحصیلات خود در رشته مورد نظر ، در دوره های آمادگی زبان روسی ( پادفک ) که توسط دانشگاه های این کشور در مدت تقریبا 1 سال برای دانشجویان بین المللی برگزار می شود ، شرکت نمایند . متوسط هزینه دوره پادفک روسیه 150,000 روبل ( 2000 دلار ) است .

یکی از مزیت های تحصیل در روسیه این است که متقاضیان می توانند بدون دانستن زبان روسی ، برای تحصیل در دانشگاه های این کشور پذیرفته شوند . اما از آنجا که بیشتر برنامه های آموزشی مقاطع مختلف روسیه به زبان روسی برگزار می شود ، دانشجویانی که قصد تحصیل در این دوره ها را دارند می بایست ابتدا تسلط خود را به این زبان به سطح مطلوبی رسانده و سپس تحصیل در دانشگاه های روسیه را آغاز کنند .

در کشور روسیه دوره هایی مخصوص آموزش دانشجویان خارجی در نظر گرفته می شود که در طول حدودا 1 سال با هزینه معین ، افراد را برای تحصیل به زبان روسی آماده می کند . پس از پایان این دوره که پادفک نام دارد ، به دانشجویان مدرک زبان روسی اعطا می شود که می توانند از این مدرک برای ادامه تحصیل و یافتن شغل در روسیه استفاده نمایند . به علت اهمیت زیاد دوره پادفک 2020 برای متقاضیان تحصیل در روسیه ، در ادامه به تشریح سوال دوره پادفک چیست ؟ مزایا ، هزینه و شرایط این دوره پرداخته ایم .

دوره پادفک چیست ؟

همان طور که گفته شد پذیرفته شدگان دانشگاه های روسیه پیش از آغاز تحصیل در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند در حدود یک سال به یادگرفتن زبان روسی و دروس پایه رشته خود به زبان روسی در دپارتمان آمادگی دانشجویان خارجی دانشگاه های روسیه بپردازند . این دوره آمادگی زبان روسی که پادفک نام دارد شامل برنامه آموزشی فشرده زبان روسی به مدت زمان حدود 4 - 6 ساعت در روز بوده و دانشجویان را برای تحصیل رشته دلخواه خود به زبان روسی آماده می کند .

در دوره پادفک علاوه بر زبان روسی ، به شرکت کنندگان در زمینه دروس پایه مرتبط با رشته تحصیلی آن ها آموزش داده می شود تا این افراد برای تحصیل در رشته دلخواه خود آمادگی کامل را کسب نمایند . به عنوان مثال به متقاضیان تحصیل مهندسی در روسیه علاوه بر زبان روسی ، دروس ریاضی و فیزیک و به متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه دروس شیمی ، زیست شناسی و ... تدریس می شود .

مزایای دوره آمادگی زبان روسی پادفک

شرکت در دوره پادفک 2020 پیش از آغاز تحصیل در روسیه مزیت های زیادی داشته که در این بخش به چند مورد از این مزایا اشاره می کنیم :

تسلط کافی پیدا کردن به زبان روسی و آماده شدن برای آغاز تحصیل در دانشگاه های روسیه

کسب مدرک زبان روسی معتبر پس از پایان دوره پادفک که تسلط دانشجویان را به این زبان ثابت می کند

مرور دروس پایه که به زبان روسی تدریس می شود و آماده شدن دانشجویان برای تحصیل در روسیه

آشنایی با فرهنگ روسیه و انطباق و هماهنگی با سبک زندگی مردم این کشور

امکان تحصیل در دوره های روسی زبان مقاطع مختلف که به مراتب کم هزینه تر از دوره های انگلیسی زبان روسیه هستند

 آسان تر شدن فرآیند گرفتن اقامت دائم در روسیه و یافتن شغل در این کشور

هزینه دوره پادفک

برای شرکت در دوره های آمادگی زبان روسی باید شهریه معینی را پرداخت کرد . دانشجویانی که بورسیه دولتی روسیه را دریافت می کنند می توانند به طور رایگان در دوره پادفک شرکت نمایند . در ادامه مدت و شهریه دوره پادفک برای برخی دانشگاه های روسیه ارائه شده است .

جزئیات دوره های پادفک دانشگاه های روسیه

دانشگاه

نام دوره  مدت

هزینه

دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ

University Foundation Program          10 ماه

170,000 روبل

دانشگاه ایالتی تامسک

Preparatory course in Russian language         1 سال

166,000 روبل

دانشگاه امانوئل کانت

Preparatory Course     10 ماه  

2000 دلار

دانشگاه MISIS

Preparatory department            1 سال

150,000 روبل

دانشگاه کازان

Pre-University training course            1 سال

115,200 روبل

دانشگاه فدرال اورال

Foundation Year (Russian Language Course)       1 سال   

2,250 دلار

 

پس از به پایان رسیدن دوره پادفک تمام دانشجویان می بایست در آزمون نهایی این دوره شرکت کنند که در صورت پذیرفته شدن گواهی نامه ای برای آن ها صادر شده و می توانند تحصیلات خود را در رشته مورد نظر ادامه دهند .

دانشجویان عادی و دانشجویان دارای بورسیه در صورت مردود شدن در این امتحان می توانند مجددا در دوره پادفک به شرط پرداخت شهریه شرکت کنند . در صورت عدم تمایل نیز می توانند شانس خود را برای گرفتن پذیرش از دوره های انگلیسی زبان روسیه امتحان کنند که تعداد این دوره ها در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر از کارشناسی است .

سوالات متداول

1-     دوره آمادگی زبان روسی پادفک چیست ؟

پادفک یا آمادگی زبان روسی دوره ای حدودا 1 ساله بوده که توسط دانشگاه های روسیه برای دانشجویان خارجی که تمایل به یادگیری زبان روسی دارند ، برگزار می شود که در این مطلب توضیحات کاملتر ارائه شده است .

2-     مدت زمان تحصیل در دوره پادفک روسیه چند ماه است ؟

تحصیل در دوره پادفک روسیه بسته به دانشگاه محل تحصیل حدودا 10 ماه تا 1 سال طول می کشد و جزئیات دانشگاه های ارائه دهنده این دوره در متن مقاله اطلاع رسانی شده است .

3-     هزینه تحصیل در دوره پادفک روسیه چه مقدار است ؟

متوسط شهریه دوره پادفک روسیه 2000 دلار بوده که برای اطلاع از شهریه پادفک دانشگاه های روسیه می توانید به متن مقاله مراجعه کنید .


همین حالا میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

واتساپ message تماس call


نظرات 0

chat