پرشین اپلای

بهترین شهرهای قبرس برای تحصیل

بهترین شهرهای قبرس برای تحصیل 3 سال قبل

بهترین شهرهای قبرس برای تحصیل

قبرس به عنوان یکی از کشورهای دارای نظام تحصیلی ممتاز با هزینه های کم، طرفداران زیادی بین دانشجویان کشورهای مختلف دارد. آشنایی با بهترین شهرهای قبرس برای تحصیل و هزینه زندگی در قبرس و همچنین شهریه دانشگاه ها پیش از اخذ پذیرش از دانشگاه ضروری است. به همین دلیل در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی پرشین اپلای تهیه شده است اطلاعاتی راجع به شرایط تحصیلی در قبرس و برترین شهرهای این کشور برای تحصیل و کار ارائه شده است.

آشنایی با بهترین شهرهای قبرس برای تحصیل

قبرس سومین جزیره پرجمعیت در آب های دریای مدیترانه است که با سوریه، لبنان، فلسطین، مصر و یونان همسایه و هم مرز می باشد و جزو مقاصد پرطرفدار بین دانشجویان است. هر چند لازم به ذکر است شرایط اقتصادی قبرس شمالی و جنوبی متفاوت است و تنها قبرس جنوبی عضوی از اتحادیه اروپا است؛ یعنی اخذ ویزای تحصیلی قبرس شمالی اجازه رفت و آمد به سایر کشورهای اتحادیه اروپا را به فرد نمی دهد. دانشجویان باید توجه داشته باشند در چه شهری اقامت می کنند چرا که آمار بیکاری در قبرس 7.81% است و در صورتی که دانشجویی تسلط کافی به زبان ترکی (در قبرس شمالی) و یونانی (در قبرس جنوبی) نداشته باشد شانس کمی برای پیدا کردن کار دارد.

این نکته برای دانشجویان بین المللی که برای ادامه اقامت خود در قبرس نیاز به داشتن ویزا دارند اهمیت دو چندانی دارد چراکه با استخدام شدن می توانند ویزای کاری دریافت کنند و به اقامت خود در قبرس ادامه دهند. بهترین شهرهای قبرس برای تحصیل آن هایی هستند که هم دانشگاه های بهتری دارند و هم فرصت های شغلی زیادی در آن ها موجود است؛ از آن جمله می توان به نیکوسیا، لفکوسیا، فاماگوستا و لِفکه اشاره نمود. به منظور بررسی دقیق تر چشم انداز شغلی در قبرس، نرخ بیکاری این کشور در سال 2020 با چند کشور مطرح دنیا در نمودار ذیل مقایسه شده اند:

بهترین شهرهای قبرس برای تحصیل و کار

دانشجویان حین تحصیل به صورت پاره وقت و پس از فارغ التحصیلی به صورت تمام وقت می توانند در قبرس مشغول به کار شوند؛ دانشجویان خارجی که با ویزای تحصیلی به این کشور آمده اند تنها در بخش های مشخصی اجازه دارند کار کنند. این افراد باید پس از ورود به قبرس ابتدائا با کمک ویزای تحصیلی خود، برای اخذ مجوز کاری ثبت نام کنند و بدین ترتیب به آن ها اجازه کار برای طول مدت مشخصی داده خواهد شد که باید آن را به میزان ماه ها و سال های تحصیل خود در قبرس تمدید نمایند. لازم به ذکر است تنها دانشجویان خارجی ای اجازه کار در قبرس را دارند که در برنامه های بلند مدت (بیش از 3 ماه) قبرس پذیرش گرفته باشند و از وزارت کار قبرس مجوز لازم را دریافت نموده باشند.

متوسط درآمد ماهیانه در قبرس 3430€ (یورو) است یعنی پایین ترین درآمد در این کشور 460€ (یورو) و بیشترین درآمد ماهیانه 15200€ (یورو) می باشد. این که هر فردی چه میزان حقوق دریافت کند نیز بستگی به شغل و سال های سابقه کاری وی دارد، در ادامه لیستی از پردرآمدترین مشاغل در قبرس ارائه شده است:

جراح، ماهیانه 14400€

کاردیولوژیست، ماهیانه 13000€

اورولوژیست، ماهیانه 11600€

دندان پزشک، ماهیانه 10300€

رادیولوژیست، ماهیانه 10100€

ماما، ماهیانه 9970€

تحصیل در قبرس در سال 2020

شهریه دریافتی از سوی دانشگاه های قبرس بستگی به ملیت افراد، رشته انتخابی و مقطع تحصیلی آن ها دارد به عنوان مثال شهریه دریافتی در مقطع کارشناسی از دانشجویان بین المللی به طور متوسط سالیانه زیر 3500€ (یورو) است. البته باید خاطر نشان کرد که در برخی رشته ها از جمله داروسازی متوسط شهریه سالیانه حدودا 7000€ (یورو) می باشد. شهریه دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز معمولا به طور متوسط سالی 2000€ تا 2500€ (یورو) است که با توجه به رشته فرد متفاوت خواهد بود.

دانشگاه های برتر در بهترین شهرهای قبرس برای تحصیل

فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های برتر قبرس شانس پیدا کردن شغل پس از فارغ التحصیلی را به میزان قابل توجهی ارتقا می دهد، این دانشگاه ها به ترتیب رنکینگ ملی در زیر معرفی شده اند:

رتبه در رنکینگ ملی - نام دانشگاه - شهری که دانشگاه در آن واقع شده

1-University of Cyprus - Nicosia

2-Uluslararasi Kibris Üniversitesi - Lefkosía

3-University of Nicosia-Nicosia

4-Dogu Akdeniz Üniversitesi-Famagusta

5-Yakin Dogu Üniversitesi-Lefkosía

6-Girne Amerikan Üniversitesi-Kyrenia

7-European University Cyprus-Nicosia

8-Cyprus University of Technology-Limassol

9-Lefke Avrupa Üniversitesi-Lefke

10-Frederick University-Nicosia

11-Cyprus International Institute of Management-Nicosia

12-The Cyprus Institute-Nicosia

13-Neapolis University Paphos-Paphos

14-Orta Dogu Teknik Universitesi Kuzey Kibris Kampusu-Morphou

15-University of Central Lancashire, Cyprus-Larnaca

هزینه زندگی در بهترین شهرهای قبرس

یکی از دلایلی که ممکن است تحصیل در قبرس نسبت به مهاجرت تحصیلی به فنلاند، ایسلند، یونان، استرالیا و غیره برای برخی افراد جذاب تر باشد هزینه پایین زندگی در این کشور است. هزینه زندگی در قبرس به طور متوسط ماهیانه 680€ تا 900€ (یورو) می باشد که میزان دقیق آن بستگی به سبک زندگی افراد و شهر محل اقامت دارد. به منظور محاسبه دقیق تر در زیر قیمت برخی اقلام در قبرس در سال 2020 بیان شده است:

·         وعده غذایی در یک رستوران ارزان 12.00

·         وعده غذایی در شعب مک دونالد6.00

·         آب معدنی0.63

·         یک بطری یک لیتری شیر1.37

·         قالب 500 گرمی نان1.50

·         بلیت یک طرفه وسایل نقلیه عمومی1.52

·         بلیت ماهیانه وسایل نقلیه عمومی40.00

·         اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه583.84

·         اجاره ماهیانه آپارتمان سه خوابه1011.35

در واقع زندگی در قبرس در سال 2020 بدون احتساب اجاره منزل 46.17% گران تر از ایران است و اجاره مسکن در قبرس نیز 14.83% از اجاره مسکن در ایران بیشتر است. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی پرشین اپلای تهیه شده اطلاعاتی راجع به تحصیل در قبرس، بهترین شهرهای قبرس برای تحصیل و دانشگاه های برتر این کشور ارائه شد که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد.

همین حالا از اینجا برای تعیین وقت مشاوره اقدام کنید


همین حالا میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

واتساپ message تلگرام send تماس call


chat