پرشین اپلای

تحصیل پزشکی در قبرس

تحصیل پزشکی در قبرس 3 سال قبل

تحصیل پزشکی در قبرس

هر ساله افراد زیادی تلاش می کنند پذیرش دانشگاه جهت تحصیل پزشکی را بدست آورند. تحصیل پزشکی در قبرس برای دانشجویان بین المللی امکانپذیر است. هدف دانشگاه های کشور قبرس تبدیل شدن به یک موسسه آموزشی و تحقیقاتی بین المللی می باشد و رسیدن به این هدف از طریق ارتقاء سطح دانش امکان پذیر می باشد. در سال های اخیر دانشگاه های کشور قبرس به منظور متمایز ساختن خود به عنوان یک مرکز آموزش عالی در منطقه مدیترانه تلاش می کنند و از امکانات زیادی در این راستا استفاده می کنند. موسسه حقوقی پرشین اپلای در این مقاله سعی دارند به بررسی شرایط تحصیل و تحصیل پزشکی در قبرس بپردازند و اطلاعاتی در این رابطه در اختیار متقاضیان قرار دهند.

شرایط تحصیل پزشکی در کشور قبرس

کشور قبرس از نظر علمی در تمامی رشته های تحصیلی به خصوص رشته های تحصیلی پزشکی پیشرفت های قابل توجهی داشته است، و تمامی امکانات تحصیلی پیشرفته را در اختیار دانشجویان قرار داده است. هزینه های تحصیل در این کشور آسان و مقرون به صرفه می باشد به همین دلیل هر ساله افراد زیادی برای ادامه تحصیل دانشگاه های این کشور را انتخاب می کنند. به دلیل اعتبار بین المللی و قدمت دانشگاه های پزشکی قبرس و همچنین همکاری مستقیم دانشگاه های پزشکی این کشور با دانشگاه های مهم و معتبر کشور ترکیه دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه های کشور قبرس را انتخاب می کنند.

امکان تحصیل پزشکی در قبرس به زبان انگلیسی وجود دارد و شرط آن این است که دانشجو به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد و مدرک زبان معتبر ارائه نماید. در 4 دانشگاه قبرس که شامل: دانشگاه پزشکی خاورمیانه، دانشگاه اروپایی قبرس، دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه نیکوزیای قبرس می شود، متقاضیان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند در رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و دامپزشکی به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهند. طول مدت تحصیل در رشته پزشکی 6 ساله می باشد و نیازی نیست دانشجویان پیش از ورود به دانشگاه در دوره های مقدماتی شرکت نمایند، زیرا در دوره های تحصیلی تمامی برنامه های اساسی علوم پایه آموزش داده می شوند.

دانشگاه های معتبر تحصیل پزشکی در قبرس

برای تحصیل پزشکی دانشجویان باید دانشگاه های معتبر و مهم پزشکی در این کشور را بشناسند. دانشگاه های معتبر در این کشور به شرح ذیل می باشند.

Near East University Faculty of Medicine    فارغ التحصیلان این مدارس می توانند در آزمون تخصصی که در کشور آمریکا برگزار می شود شرکت نمایند و با عنوان پزشک در تمامی کشورهای جهان مشغول به کار شوند

Medicine in Cyprus    تحصیل در این دانشگاه پزشکی با استقبال بسیار خوبی روبرو شده است.

Eastern Mediterranean University   در سال 2011-2012 دانشکده داروسازی مدیترانه فعالیت خود را آغاز کرد. طول دوره های آموزش به زبان انگلیسی 5 ساله می باشد و شامل 10 ترم تحصیلی می باشد.

University of Nicosia  اولین دانشگاه پزشکی در کشور قبرس بوده و در سال 2011 میلادی با ارائه تحصیلات تکمیلی MBBS فعالیت خود را آغاز کرد.

هزینه تحصیل پزشکی در قبرس

یکی از مباحث اصلی در زمینه تحصیل پزشکی در کشور قبرس همین اطلاع از وضعیت هزینه ها در این کشور می باشد. مشخصا تحصیل پزشکی در قبرس از سایر برنامه های تحصیلی در دانشگاه های این کشور گران است و در این مورد شکی نیست. منتها هزینه تحصیل در رشته های پزشکی قبرس بسته به انواع دانشگاه های علوم پزشکی این کشور بین 3000€ الی 8000€ (یورو) متغیر است. مثلا در نمودار زیر می توان با سطوح مختلف شهریه ها در 4 دانشگاه علوم پزشکی معروف قبرس در سال 2020 آشنا شد.

سطح شهریه ها در دانشگاه های پزشکی قبرس

اما هزینه زندگانی دانشجویان پزشکی در قبرس نیز حدود 350€ الی 600€ (یورو) بوده که حالا ممکن است بسته به سبک و سیاق زندگی هر دانشجو و محل اقامتش متغیر باشد. اما به هر ترتیب باید توجه کرد که هزینه خرید از بازار (شامل خرید اقلام غذایی و اقلام نوشت افزار و غیره) بیشترین بخش از بودجه دانشجویان پزشکی در کشور قبرس را به خود تخصیص می دهد:

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی قبرس

برای آموزش پزشکی در قبرس لازم است متقاضیان با ارائه مدارک زیر پذیرش دانشگاه مورد نظر را به دست بیاورند.

·         دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن

·         ارائه مدرک معتبر زبان با نمره IELTS 6.5 و TOEFL 213 یا مدرک معتبر دیگری در این راستا

·         ارائه مدرک مقطع تحصیلی دبیرستان و ارائه فتوکپی از آن (دانشجویان باید در دروس زیست شناسی، شیمی، ریاضی و فیزیک حداقل نمره را کسب کرده باشند(

·         متقاضیان باید انگیزه خود را از تحصیل در دانشگاه های قبرس نوشته و تحت عنوان انگیزه نامه ارائه نمایند

·         ارائه تاییدیه قبولی دانشجو

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه دانشجو باید اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام دهد. جهت اخذ ویزای تحصیلی نیز لازم است مدارکی را آماده کرده و ارائه نمایید، که این مدارک عبارتند از:

·         دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن

·         ارائه گواهی پذیرش از دانشگاه

·         ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حداقل 6 ماه اعتبار

·         ارائه مدارک تحصیلی پیشین و ترجمه این مدارک

·         ارائه گواهی تمکن مالی

·         ارائه توصیه نامه

·         متقاضیانی که سوابق انجام کارهای علمی را دارند باید رزومه علمی کامل و دقیق خود را ارائه نمایند

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی دریافت ویزای تحصیلی این کشور پیشنهاد می شود مقاله ویزای تحصیلی قبرس را با دقت مطالعه نمایید. با مطالعه این مقاله متقاضیان اطلاعاتی در رابطه با تحصیل پزشکی در قبرس به دست آوردید. موسسه حقوقی پرشین اپلای با فعالیت در عرصه مهاجرتی آمادگی دارد اطلاعات لازم را در رابطه با چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور قبرس در اختیار شما عزیزان قرار دهد. همچنین متقاضیان می توانند برای کسب مشاوره در زمینه اعزام دانشجو یه قبرس با مشاورین موسسه در تماس باشند.

سوالات کلیدی در خصوص رشته پزشکی در قبرس

دوره های آموزش پزشکی در کشوری مانند قبرس، به دلیل هزنیه های مقرون به صرفه آن به شدت مورد توجه ایرانیان قرار می گیرد و مهم ترین سوالاتی که در این خصوص مطرح می شود را می توان به شرح زیر پاسخ داد.

دوره آموزش پزشکی در کشور قبرس چند ساله است؟ شاخه های مختلف پزشکی در کشور قبرس بین 5 تا 6 سال به طول می انجامد.

آیا دانشگاه های پزشکی قبرس مورد تایید وزارت بهداشت هستند؟ تنها دانشگاه پزشکی قبرس در سال 2020 به تایید وزارت بهداشت رسیده است.

هزینه تحصیل پزشکی در کشور قبرس چه مقدار است؟ متوسط شهریه پزشکی در کشور قبرس 9000$ (دلار) در سال است.

آیا امکان اشتغال به کار پس از تحصیل در قبرس برای دانشجویان بین المللی وجود دارد؟ این گزینه را می توان یکی از مزایای تحصیل در کشور قبرس معرفی کرد.

 

همین حالا از اینجا برای تعیین وقت مشاوره اقدام کنید


همین حالا میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

واتساپ message تلگرام send تماس call


chat