پرشین اپلای

کمک هزینه تحصیلی در اسپانیا

کمک هزینه تحصیلی در اسپانیا 3 سال قبل

کمک هزینه تحصیلی در اسپانیا

در شرایط کنونی بسیاری از افراد به دنبال تحصیل در برترین کشورهای جهان با سیستم آموزشی قوی می باشند اما هزینه تحصیل از موضوعاتی است که باید پیش از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی مورد بررسی قرار گیرد. متقاضیان فراوانی سالانه برای تحصیل در اسپانیا اقدام می کنند و به دنبال شرایط و قوانین دریافت کمک هزینه تحصیلی در اسپانیا در سال 2020 می باشند، بر همین اساس در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی پرشین اپلای گردآوری شده است به شرح شرایط و هزینه های تحصیل در اسپانیا و امکان اخذ کمک هزینه تحصیلی می پردازیم.

مقاطع مختلف تحصیلی اسپانیا برای پذیرش چه شرایطی دارند؟

شرایط دریافت بورسیه در اسپانیا چیست؟

هزینه زندگی در اسپانیا چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی اسپانیا چگونه است؟

با توجه به فرهنگ غنی، سیستم آموزشی مطلوب و هزینه های اندک تحصیل در کشور اسپانیا بسیاری از افراد این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایند. علاوه بر پایین بودن هزینه های تحصیل در کشور اسپانیا متقاضیان می توانند با رعایت شرایط لازم نسبت به اخذ کمک هزینه تحصیلی نیز اقدام نمایند.

تحصیل در مقاطع مختلف کشور اسپانیا

با توجه به اینکه در مقطع کارشناسی در کشور اسپانیا دروس به زبان اسپانیایی ارائه می شود، بسیاری از افراد پیش از ورود به این مقطع به تحصیل زبان اسپانیایی می پردازند. حال این سوال پیش می آید که امکان تحصیل زبان در کشور اسپانیا برای ما وجود دارد؟ به تبع دوره های زبان اسپانیایی در این کشور برای متقاضیان این امر برگزار می شود اما پیش از اقدام به ورود، داشتن مدرک زبان اسپانیایی برای تحصیل کارشناسی از مدارک لازم و مورد نیاز سفارت جهت اعطای ویزا محسوب می شود، در نتیجه متقاضیان تحصیل کارشناسی در کشور اسپانیا بهتر است پیش از اقدام به تقویت زبان اسپانیایی خود بپردازند.

علاوه بر مدرک زبان اسپانیایی، داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای اخذ پذیرش و ویزا الزامی می باشد. دانشجویان بسیاری در مقطع کارشناسی تمایل دارند موفق به دریافت کمک هزینه تحصیلی شوند تا بتوانند بخشی از هزینه های خود را جبران نمایند، اما لازم به ذکر می باشد که امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی در اسپانیا در مقطع کارشناسی اندک بوده و در اکثر مواقع، هزینه ها بر عهده خود دانشجو می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد و دکتری در اسپانیا

برخلاف مقطع کارشناسی که تنها به زبان اسپانیایی ارائه میگردد، در مقطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل به زبان انگلیسی و اسپانیایی وجود دارد و دانشجویان می توانند با ارائه مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6 یا معادل آن به زبان اسپانیایی، به همراه مدرک کارشناسی خود، از دانشگاه های کشور اسپانیا پذیرش دریافت نمایند.

موارد حائز اهمیت در باب تحصیل دکتری در اسپانیا عبارتست از:

ارائه مدرک زبان انگلیسی خود در سطح آیلتس 6.5 یا معادل آن به زبان اسپانیایی

مدرک کارشناسی ارشد

استاد راهنما

داشتن مقالات ISI یا کتاب

نمرات و معدل مناسب در شانس دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی اسپانیا برای مقطع دکترا بسیار تاثیرگذار می باشد. تحصیل دکتری در کشور اسپانیا شغل محسوب می شوند و دانشجویان این مقطع می توانند با توجه به نظر استاد راهنما و رزومه قوی تحصیلی خود، ماهیانه بین 1350€ تا 1800€ (یورو) درآمد داشته باشند. علاوه بر درآمد، این افراد با معدل خوب، سطح زبان و آیلتس بالای 6.5، شرکت در سمینارها، داشتن مقالات بین المللی یا ISI، رزومه معتبر کاری و تحصیلی و … می توانند شانس خود را برای دریافت کمک هزینه تحصیلی در اسپانیا ارتقا دهند و این کمک هزینه را دریافت نمایند.

هزینه تحصیل و زندگی بدون کمک هزینه تحصیلی در اسپانیا

اصولا اسپانیا برای دانشجویان بین المللی اصلا کشوری گران محسوب نمی شود. بلکه دولت و دانشگاه های اسپانیا با اعطای بورسیه ها و گرانت هایی از دانشجویان خارجی حمایت می کنند. کلا متوسط هزینه زندگی در کشور اسپانیا 1000€ (یورو) می باشد و از این نظر حدود 20% از دیگر کشورهای اروپایی ارزان می باشد. این هزینه ها بیشتر معطوف هزینه های غذا، اجاره خانه، ایاب و ذهاب، تفریحات و سرگرمی و … می باشد. از بین این هزینه ها نیز هزینه خواروبار در کشور اسپانیا به مراتب بالاتر از بقیه مخارج می باشد. اما آنچه که بیشترین تاثیر را بر روی مخارج زندگی دلنشجویان در اسپانیا می گذارد، انتخاب محل اقامت با توجه به نمودار شاخص هزینه های زندگی در شهرهای مختلف اسپانیا به صورت زیر است:

شاخص هزینه زندگی در شهرهای اسپانیا

اما در بحث هزینه های تحصیلی در اسپانیا نیز بایستی هم بین دانشگاه ها و هم بین مقاطع و برنامه های تحصیلی در دانشگاه های اسپانیا فرقی قائل شد. بدین ترتیب سطوح شهریه های دانشگاهی اسپانیا بدین صورت تعریف می شود:

·         کارشناسی دانشگاه های دولتی  بین 680 الی 1280

·         کارشناسی دانشگاه های خصوصی  بین 5500 الی 18000

·         کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی هر واحد درسی بین 22 تا 36

اخذ کمک هزینه تحصیلی در اسپانیا

بطور کلی هزینه تحصیل در کشور اسپانیا با توجه به رشته، مقطع تحصیلی و دانشگاه متقاضی متفاوت می باشد که بر اساس آمار اخذ شده هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور اسپانیا (بصورت دولتی یا خصوصی) بین 4000€ تا 6000€ (یورو) برآورد شده است. این هزینه نسبت به بسیاری از کشورها در اتحادیه اروپا و شنگن، برای متقاضیان تحصیل در این کشور مبالغی معقول و مناسب محسوب می شود اما با این حال اسپانیا، امکان دریافت بورسیه را به متقاضیان خود داده است تا بتوانند به راحتی در این کشور به تحصیل بپردازند.

بسیاری از دانشگاه های کشور اسپانیا به دانشجویان در زمینه کاریابی کمک میکند تا افراد بتوانند از پس هزینه های تحصیل و زندگی خود برآیند، اما دانشجویان می توانند از کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه در این کشور نیز بهره مند شوند. توجه نمایید که درخواست کمک هزینه تحصیلی در اسپانیا دشواری هایی دارد که با توجه به رعایت هر یک از اصول می توانید کمک هزینه دریافت نمایید.

انواع کمک هزینه تحصیلی در اسپانیا

دانشجویان می توانند در طول تحصیل خود در اسپانیا از سازمان های مشخص وام دانشجویی دریافت نمایند که با این شرایط بخشی از هزینه های شهریه و زندگی آن ها تامین می شود. تفاوت وام دانشجویی با کمک هزینه های تحصیل در اسپانیا در بازپرداخت مبلغ به سازمان مربوطه می باشد. این وام بسته به رتبه شما، سطح نمرات و میزان موفقیت شما اعطا می شود و باید پس از اتمام دوره تحصیل به همراه درصدی سود به سازمان مربوطه پرداخت شود.

افراد ممتاز و شایسته با توجه به رزومه خود می توانند کمک هزینه تحصیلی دریافت نمایند که نیازی به بازپرداخت این نوع از بورسیه نمی باشد. برای دریافت کمک هزینه تحصیل در این کشور، متقاضیان باید با فرم کمک هزینه تحصیلی را تکمیل نموده و اطلاعات مورد نظر وزارت امور خارجه را پر کرده و ارائه نمایید. وزارت آموزش و پرورش در خصوص اعطای بورسیه تحصیلی در اسپانیا به دانشجویان تصمیم گیری می نماید. با توجه به دشواری کاریابی در این کشور، بسیاری از افراد پس از اتمام تحصیل خود، به سایر کشورها سفر نموده و به جستجوی کار مورد نیاز خود می پردازد. انتخاب برترین روش متناسب با شرایط هر فرد متفاوت بوده و باید مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی شرایط خود جهت تحصیل در کشور اسپانیا، پیشنهاد می شود با موسسه حقوقی پرشین اپلای ارتباط بگیرید و از اطلاعات کارشناسان برجسته این موسسه بهره مند گردید.

سوالات پرتکرار مبحث کمک هزینه تحصیلی در اسپانیا

اگرچه هزینه های تحصیل در اسپانیا بسیار مقرون به صرفه است اما بسیاری از دانشجویان به کمک هزینه تحصیلی در اسپانیا نیاز خواهند داشت. برخی از مهم ترین سوالاتی که در این خصوص مطرح می شوند عبارتند از:

آیا بدون کمک هزینه تحصیلی در اسپانیا، ادامه تحصیل در این کشور سخت می شود؟ خیر، تحصیل در کشور اسپانیا بسیار مقرون به صرفه است و قابلیت پرداخت را خواهد داشت.

چه کسانی شانس بهتری برای دریافت کمک هزینه تحصیلی در اسپانیا دارند؟ دانشجویان مقطع دکتری در اسپانیا برای دریافت این کمک هزینه مستعدتر هستند.

برای کاهش هزینه های تحصیلی در اسپانیا چه می توان کرد؟ تحصیل خارج از شهرهای مادرید و بارسلون می تواند کمک شایانی به کاهش هزینه های دانشجویان در اسپانیا داشته باشد.

هزینه تحصیل در اسپانیا بدون کمک هزینه تحصیلی چه مقدار است؟ در حدود 10000€ تا 16000€ (یورو) در سال.

همین حالا از اینجا برای تعیین وقت مشاوره اقدام کنید


همین حالا میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

واتساپ message تلگرام send تماس call


chat