پرشین اپلای

خوابگاه دانشجویی در نروژ

خوابگاه دانشجویی در نروژ 3 سال قبل

خوابگاه دانشجویی در نروژ

برای متقاضیان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های نروژ را دارند اقامت در خوابگاه دانشجویی در نروژ در طول دوران تحصیل گزینه مناسبی محسوب می شود. کشور نروژ در شمال غربی قاره اروپا جای گرفته است و یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد. با توجه به مزایایی مانند: امکان اقامت در خوابگاه دانشجویی، کیفیت آموزش در سطح بالا، امکان اخذ بورس تحصیلی، هزینه های زندگی و تحصیل معقول هر ساله دانشجویان خارجی و بین المللی زیادی برای ادامه تحصیل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور نروژ را انتخاب می کنند. در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی پرشین اپلای به بررسی شرایط اقامت در خوابگاه دانشجویی در نروژ می پردازند، اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های نروژ را دارید و سعی دارید اطلاعاتی در خصوص محل اقامت دانشجویان کسب کنید تا پایان ما را همراهی کنید.

شرایط خوابگاه دانشجویی در نروژ

متقاضیانی که قصد دارند مهاجرت تحصیلی به کشور نروژ را دارند باید آگاه باشند که حدودا 36% از هزینه های زندگی در این کشور صرف هزینه های اقامت می شود. امکان اسکان دانشجویان خارجی و بین المللی در خوابگاه های دانشجویی نروژ وجود دارد اما متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که کیفیت خوابگاه های دانشجویی در این کشور در سطح بالایی قرار ندارد و دولت این کشور با کمبود زمین برای ساخت خوابگاه مواجه است. در خوابگاه های دانشجویی دولتی حدودا 63% از اتاق ها دراختیار دانشجویان مقطع دکتری، 25% در اختیار دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و مابقی در اختیار دانشجویان مقطع کارشناسی قرار داده می شود. در نتیجه دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید به فکر محلی برای اقامت خود باشند زیرا شانس کمی برای اقامت در خوابگاه ها دانشجویی دارند.

لازم به ذکر است در نروژ آپارتمان های برای اقامت دانشجویان در نظر گرفته شده است که هزینه های آن بالاتر از خوابگاه های دانشجویی است. برای صرفه جویی در هزینه های زندگی دانشجویان می توانند به صورت گروهی در این آپارتمان ها اقامت داشته باشند. همچنین در برخی از آپارتمان ها دانشجویان می توانند در اتاق های خصوصی اقامت داشته باشند اما باید از آشپزخانه و سرویس های بهداشتی به صورت عمومی استفاده کنند. هزینه اقامت در آپارتمان های دانشجویی در شهرهای کوچک بین 3500 تا 4000 کرون نروژ و در شهرهای بزرگ بین 5000 تا7000 کرون نروژ است. سازمان Student kipnaden با دانشگاه ها در ارتباط بوده و می تواند به دانشجویان محل های اقامتی با هزینه ای بین 3000 تا 5000 کرون نروژ پیشنهاد دهد.

هزینه زندگی و خوابگاه دانشجویی در نروژ

دانشجویان علاوه بر هزینه های محل اقامت باید سایر هزینه های زندگی مانند: هزینه خورد و خوراک، وعده غذایی در رستوران، هزینه های استفاده از وسایل نقلیه عمومی، بیمه، خرید ملزومات تحصیلی و غیره را نیز در نظر داشته باشند. نروژ دارای بالاترین استاندارد های کیفیت زندگی می باشد که همین نکته باعث شده هزینه های زندگی در این کشور گران باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ کشور نروژ گران است، به طور کلی دانشجویان برای زندگی دانشجویی در کشور نروژ باید ماهانه مبلغی بین 7000 تا 10000 کرون نروژدر نظر داشته باشند که این هزینه ها با توجه به محل اقامت و سبک زندگی فرد متغیر می باشد.

تحصیل در دانشگاه های نروژ رایگان است و دانشجویان باید هر ترم هزینه ای برای ثبت نام پرداخت کنند، با این حال برخی از دانشگاه های این کشور به دانشجویان واجد شرایط بورس تحصیلی یا کمک هزینه های تحصیلی اعطاء می کنند. با مطالعه مقاله بورسیه تحصیلی در نروژ اطلاعات بیشتری در خصوص چگونگی اخذ بورس تحصیلی کسب می کنید.

کار دانشجویی و تامین مایحتاج زندگی در نروژ

کار در طول دوران تحصیل یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور نروژ محسوب می شود، طبق قوانین وضع شده در این کشور دانشجویان خارجی و بین المللی می توانند در طول دوران تحصیل در مشاغل پاره وقت مشغول به کار شوند و با درآمد به دست آمده بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند. دانشجویان بر اساس مقطع تحصیلی باید در زمان های مشخص شده در طول هفته مشغول به کار شوند، زمان کاری در نظر گرفته شده برای دانشجویان مقطع کارشناسی 10 ساعت، مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت و مقطع دکتری 30 ساعت در طول هفته است. برخی از مشاغل دانشجویی در کشور نروژ عبارتند از کار در هتل، کار در رستوران ها و کافی شاپ ها، کار در عرصه تولید و صنعت، کار در شرکت های بین المللی (برای دانشجویانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند)، کار در محوطه دانشگاه و غیره.

برای شروع کار در کشور نروژ لازم است دانشجو به زبان نروژی تسلط داشته باشد. به ازای هر ساعت کار در کشور نروژ فرد حقوقی بین 7€ تا 9€ (یورو) دریافت می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی کار در طول دوران تحصیل می توانید به مطالعه مقاله شرایط کار ضمن تحصیل در نروژ بپردازید. با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص خوابگاه دانشجویی در نروژ کسب کردید، متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در نروژ و چگونگی رزرو خوابگاه در این کشور و یا سایر کشورهای مورد نظر با کارشناسان موسسه حقوقی پرشین اپلای در تماس باشند.

همین حالا از اینجا برای تعیین وقت مشاوره اقدام کنید


همین حالا میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

واتساپ message تلگرام send تماس call


chat