پرشین اپلای

خوابگاه دانشجویی در چک

خوابگاه دانشجویی در چک 3 سال قبل

خوابگاه دانشجویی در چک

اطلاع از خوابگاه دانشجویی در چک به دانشجویان کمک می کند تا بهترین محل را برای اقامت خود در طول دوران تحصیلی در نظر داشته باشند. با توجه به سطح آموزشی بالا، امنیت موجود در کشور چک، امکان تحصیل در رشته های مختلف تحصیلی، کمک هزینه های تحصیلی، امکان اخذ بورسیه تحصیلی، هزینه های زندگی و تحصیل مناسب و امکان اقامت در خوابگاه دانشجویان زیادی هر ساله برای تحصیل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی چک را انتخاب می کنند.

درباره خوابگاه دانشجویی در کشور چک

دانشجویان برای اقامت در طول دوران تحصیلی می توانند در خوابگاه دانشجویی در چک یا آپارتمان های دانشجویی در نظر گرفته شده اقامت داشته باشند. بعضی از دانشگاه های جمهوری چک خوابگاه هایی را برای اقامت دانشجویان در محوطه دانشگاه یا در نزدیکی دانشگاه در نظر گرفته اند. دانشجویانی که قصد اقامت در خوابگاه دانشجویی را دارند باید به صورت گروهی زندگی کنند، یافتن اتاق های خصوصی در خوابگاه بسیار نادر است. در خوابگاه های دانشجویی سرویس های بهداشتی و آشپزخانه به صوت مشترک استفاده می شود.

با توجه به محدودیت خوابگاه ها دانشجو باید پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدامات لازم را در جهت رزرو خوابگاه انجام دهد، برای رزرو خوابگاه متقاضی باید به وب سایت دانشگاه مراجعه کند یا با وزارت روابط بین الملل در تماس باشد. اجاره ماهیانه خوابگاه های دانشجویی با توجه به نوع و مزایای آن متفاوت است، به طور میانگین می توان گفت برای اقامت در خوابگاه دانشجویی چک باید مبلغ 120€ (یورو) پرداخت کنید.

اقامت در خوابگاه های آپارتمانی دانشجویی در چک

اگر می خواهید به صورت مستقل زندگی کنید و از قوانین وضع شده در خوابگاه ها دور باشید می توانید در آپارتمان های دانشجویی اقامت داشته باشید. آپارتمان ها به صورت خصوصی و گروهی در اختیار دانشجویان قرار داده می شوند، اگر می خواهید در هزینه های زندگی خود صرفه جویی کنید بهتر است در آپارتمان های چند تخته اقامت داشته باشید. نکته مهمی که دانشجویان باید به آن توجه داشته باشند بررسی مسافت محل اقامت تا دانشگاه است، بهتر است پیش از اجاره آپارتمان این مورد را بررسی کنید. اجاره ماهیانه آپارتمان ها نیز با توجه به منطقه و امکانات آن متفاوت است، اما به طور کلی برای اقامت در آپارتمان های دانشجویی باید ماهانه مبلغی بین 500€ تا 800€ (یورو) در نظر داشته باشید. برای اجاره آپارتمان های دانشجویی می توانید از آگهی های منتشر شده، وب سایت ها یا آژانس های املاک کمک بگیرید.

هزینه زندگی در کشور چک

علاوه بر هزینه های محل اقامت در کشور چک دانشجویان باید هزینه های زندگی در این کشور را نیز در نظر داشته باشند، به طور کلی می توان گفت هزینه های زندگی در این کشور مناسب بوده و گران نمی باشد. به طور میانگین می توان گفت هزینه های ماهیانه زندگی دانشجویی در جمهوری چک بین 350€ تا 700€ (یورو) است، که این مبلغ شامل هزینه های محل اقامت، هزینه خورد و خوراک، بیمه دانشجویی، خرید کتاب و رفت و آمد در شهر می شود. دقت داشته باشید که ممکن است این مبلغ با توجه به نوع زندگی و منطقه زندگی شما متفاوت باشد.

یکی از امتیازات تحصیل در کشور چک در نظر گرفتن تخفیف های ویژه برای دانشجویان است. دانشجویان می توانند با ارائه کارت دانشجویی به صورت رایگان در فستیوال های سالانه شرکت کنند. همچنین متقاضیان می توانند برای کاهش هزینه های حمل و نقل، خرید کتاب و استفاده از خدمات درمانی از کارت دانشجویی استفاده کنند.

کار ضمن تحصیل در جمهوری چک

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی چک این است که دانشجویان می توانند در طول دوران تحصیل در مشاغل دانشجویی به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند و با حقوق دریافتی بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را جبران کنند. دانشجویان رشته پزشکی می توانند در حین تحصیل در بیمارستان ها یا مراکز بهداشت و درمان به عنوان کارآموز مشغول به کار شوند. اگر در زمینه کامپیوتر مهارت دارید می توانید در شرکت های مربوطه به صورت پروژه ای مشغول به کار شوید. همچنین دانشجویان می توانند در زمینه های طراحی لباس و جواهرات فعالیت داشته باشند.

 

همین حالا از اینجا برای تعیین وقت مشاوره اقدام کنید


همین حالا میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

واتساپ message تلگرام send تماس call


chat