پرشین اپلای

خوابگاه دانشگاه های چین

خوابگاه دانشگاه های چین 2 سال قبل
میثم هادی پور
میثم هادی پور
کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی

خوابگاه دانشگاه های چین

برای کسانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های چین شده اند و تمایل دارند در خوابگاه دانشجویی اسکان پیدا کنند. در ابتدا لازم به ذکر است که خوابگاه دانشجویی به تمامی دانشجویان دانشگاه چین تعلق می گیرد و محدودیت خاصی از این نظر ندارد.

هزینه خوابگاه های دانشجویی چین

اتاق ها به صورت تک نفره و دو نفره ( سینگل و دبل) هستند .هزینه اتاق های تک نفره هر ماه ۱۲۰۰ یوان و اتاق های دونفره هر ماه ۸۰۰ یوان برای هر نفر می باشد .

قوانین مربوط به ورود خروج

در مورد قوانین مربوط به ورود و خروج دانشجویان در خوابگاه های دانشگاه های چین باید گفت که درب ورودی همه ی خوابگاه ها گیت دارد که با کارت دانشجویی باز شده و توسط کارکنان خوابگاه برای اعضای خوابگاه فعال می شود. سایر دانشجویانی که در خوابگاه اتاق ندارند می توانند کارت دانشجویی خود را نزد مسئول خوابگاه امانت بگذارند و تا ساعت یازده شب اجازه دارند که در خوابگاه بمانند و نیز شرایط ورود مهمان در خوابگاه های دانشگاه های چین به این صورت است که حتما باید از اعضای خانواده دانشجو باشد و به مدت یک ماه می تواند در خوابگاه اسکان داشته باشد .

حضور مهمان در خوابگاه

لازم به ذکر است که حضور مهمان در خوابگاه های دانشگاههای چین مستلزم پرداخت هزینه نیست .به طور کلی خوابگاه های دانشگاه چین مختلط هستند ، به این صورت که هر طبقه دخترانه یا پسرانه است. لازم به ذکر است که در بعضی طبقه ها ممکن است کاملا مختلط باشد اما با این حال اتاق های دخترانه و پسرانه به صورت جدا هستند وهیچ اتاقی به صورت مختلط نیست مگر برای متاهلین که برگه ازدواج داشته باشند.

سسیتم های گرمایشی و سرمایی خوابگاه اسپیلت می باشد .هزینه آب سرد رایگان است اما استفاده از آب گرم و برق مستلزم خرید و پرداخت هزینه است. که کارتها به صورت شارژی هستند. بیشترین میزان پرداخت هزینه آب و برق در فصل زمستان است که حداکثر 700 یوان می باشد .خوابگاه ها باشگاه ورزشی یا اتاقی جهت انجام امور ورزشی ندارند و باشگاه های ورزشی در خود دانشگاه چین است. برگزاری مراسمات کوچک مانند تولد و مهمانی و موارد مشابه در خوابگاه مشکلی ندارد. در بدو ورود به خوابگاه دانشجو برگه ای را امضا می کند و متعهد به رعایت مواردی از جمله مراقبت از وسایل و امکانات موجود در اتاق ، رعایت سکوت ،احترام به مسئولان خوابگاه و سایر موارد مشابه می شود . اگر دانشجو غذا یا وسیله ای برای خرید سفارش دهد خودش باید از درب ورودی تحویل بگیرد و پیک حق وارد شدن به محوطه داخلی خوابگاه را ندارد .خوابگاه های دانشگاه چین ساعت خاموشی ندارند اما از ساعت ۱۱ شب درب ورودی یک طرفه شده و فقط از داخل باز می شود و کسانی که بعد از یازده شب بخواهند وارد خوابگاه شوند باید کارت بزنند. خوابگاه در قبال غذا تعهدی ندارد و دانشجو باید خود غذایش را تهیه کند.

منبع : مصاحبه با دانشجویان ساکن در خوابگاه های دانشجویی کشور چین


همین حالا میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

واتساپ message تماس call


نظرات 0

chat