پرشین اپلای

ریاضی


تحصیل ریاضی در خارج از کشور

تحصیل ریاضی در خارج از کشورتحصیل ریاضی در چه کشورهایی می تواند مناسب و با بازار کار خوبی باشد؟ شرایط تحصیل رشته ی ریاضی در کشورهای مختلف چیست؟

سالانه افراد زیادی برای تحصیل در رشته های مختلف به خارج از کشور خود سفر می کنند تا در شرایط و محیط بهتری تحصیلات تکمیلی خود را بگذرانند. رشته ی ریاضی رشته ای است که برای تحصیل در آن ممکن است، افراد زیادی به فکر تحصیل ریاضی در خارج کشور می باشند.

تحصیل ریاضی در آمریکا

 تحصیل ریاضی در خارج از کشور در کشوری مانند آمریکا دارای طرفداران زیادی می باشد. شما به راحتی می توانید با این تصمیم در زندگی خود تحول بزرگی ایجاد کنید چرا که زمینه ی تحصیلی ریاضی در آمریکا بسیار گسترده می باشد و شما در این رشته و یک رشته ی جانبی دیگر می توانید شغل بسیار مناسبی برای خود انتخاب کنید. تحصیل ریاضی در آمریکا ممکن است منجر به زمینه های شغلی زیادی گردد. در کشور امریکا ریاضی دانان کار های متنوعی انجام می دهند. به طوری که 26 در صد از انها در مشاغل تحقیقاتی و پژوهشی و 37 در صد از انها در مشاغل دولتی مشغول به کار هستند. لازم به ذکر است که 16 در صد از این افراد نیز به عنوان مدرس در مدرسه ها مشغول می باشند. میانگین درآمد یک ریاضیدان در امریکا 99.380 دلار در سال است.

تحصیل ریاضی در استرالیا

 تحصیل ریاضی در خارج از کشور و در  کشور استرالیا دارای اهمیت زیادی می باشد و جزء رشته های پر طرفدار در این کشور است. شما با تحصیل این رشته در کشور استرالیا می توانید در رشته های مرتبط از جمله برق، مکانیک، حسابداری، نرم افزار و... تحصیل نمایید .

شهریه تحصیل ریاضی در خارج از کشور

برای تحصیل در رشته ی ریاضی در خارج از کشور چقدر باید هزینه کرد؟

شهریه ریاضی در دانشگاههای برتر دنیا چقدر است؟

معمولا افرادی که در رشته ی ریاضی تحصیل می کنند در یکی از گرایش های حسابداری، امور مالی و یا انواع رشته های مهندسی شامل مهندسی برق یا مهندسی مکانیک تحصیل می کنند.

سایر رشته های گفته شده در رشته ی ریاضی جزء رشته های پردرآمد می باشند. افرادی که برای ادامه تحصیل در رشته ی ریاضی خواهان ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشند باید از هزینه های زندگی و یا شهریه در آن کشور اطلاع داشته باشند تا بتوانند برای ادامه تحصیل ریاضی در خارج از کشور برنامه ریزی نمایند.

شهریه ریاضی در چین

کشور چین یکی از کشور هایی می باشد که در زمینه ی تحصیل در رشته ی ریاضی دارای دانشگاه های معتبری می باشد. شهریه ریاضی در دانشگاه های چین در مقاطع مختلف متفاوت می باشد. شهریه ریاضی در دانشگاه های معتبر چین به صورت زیر می باشد:

• شهریه رشته ی ریاضی و مهندسی در دانشگاه معتبر جیاو تون شانگهای در مقطع کارشناسی ارشد ۴۳۰۰ دلار و در مقطع دکتری ۶۷۰۰ دلار می باشد.

• شهریه رشته ی ریاضی و حسابداری در دانشگاه معتبر فو دان در مقطع کارشناسی ۲۸۰۰۰ یوان، در مقطع کارشناسی ارشد ۳۰۰۰ یوان و در مقطع دکتری ۳۷۰۰۰ یوان می باشد.

• شهریه دانشگاه پکن نیز که دانشگاه معتبری در زمینه ی ریاضی و حسابداری و رشته های مهندسی می باشد در مقطع لیسانس ۳۰۰۰۰ یوان ، در مقطع فوق لیسانس ۳۳۰۰۰ یوان و در مقطع دکتری نیز ۴۰۰۰۰ یوان می باشد.

• شهریه دانشگاه چین هوآ به عنوان یک دانشگاه معتبر در زمینه ی علوم ریاضی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در حدود ۳۳۰۰۰ و در مقطع دکتری در حدود ۴۰۰۰۰ یوان می باشد.

شهریه رشته ی ریاضی در  انگلستان

شهریه ی تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکتری در کشور انگلستان در حدود ۱۲۰۰۰ یورو و در بعضی مواقع تا ۲۰۰۰۰ یورو نیز می رسد. هزینه ی تحصیل در رشته های مهندسی ریاضی و یا حسابداری در کشور انگلستان به صورت زیر می باشد.

• شهریه دانشگاه کنت به عنوان یک دانشگاه معتبر ریاضی در انگلستان در حدود ۱۳٫۳۴۰ پوند در طول سال می باشد.

• شهریه دانشگاه یورک در انگلستان در طول سال در رشته ی حسابداری و ریاضی در حدود ۱۸٫۸۲۰ پوند می باشد.

• شهریه دانشگاه ناتینگام نیز در این رشته در حدود ۱۹٫۵۰۰ پوند است.

• شهریه دانشگاه لیدز در این رشته و در حسابداری در حدود ۲۱٫۵۰۰ پوند در سال است.

شهریه تحصیل در رشته ی ریاضی در دانشگاه های ایتالیا

در کشور ایتالیا هزینه ی سالانه ی تحصیلی در حدود ۶۰۰ تا حداکثر ۵۰۰۰ یورو می باشد. تحصیل ریاضی در ایتالیا  از کشور های مالزی و ترکیه بسیار کمتر است. یکی از دانشگاه های معتبر در ایتالیا در زمینه ی ریاضیات و مهندسی دانشگاه پلی تکنیک تورین می باشد.

شهریه رشته های ریاضی و مهندسی در این دانشگاه در حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو می باشد. البته این هزینه تقریبی بوده و با توجه به گرایش شما در رشته ی ریاضی ممکن است، متفاوت باشد. این دانشگاه در زمینه ی ریاضیات معتبرترین دانشگاه در ایتالیا می باشد.

بورسیه ریاضی در خارج از کشور

برای رشته ی ریاضی در چه کشور هایی بورسیه تحصیلی وجود دارد؟

برای گرفتن بورسیه تحصیلی از کشور های مختلف در رشته ی ریاضی چه اقداماتی لازم است؟

گرایش های رشته ی ریاضی معمولا پر هزینه می باشند و افراد نیز برای پیشرفت و تلقی بیشتر معمولا تصمیم به ادامه تحصیل ریاضی و یا گرایش های آن در خارج از کشور می گیرند.

باید دانست که این رشته در خارج از کشور پر هزینه بوده و برای تحصیل در آن می بایست بتوانید شامل بورسیه های تحصیلی شده و برای گرفتن آن اقدام کنید. در این راستا متن زیر متقاضیان محترم را با برخی بورسیه های تحصیلی در برخی دانشگاههای کشور های معتبر دنیا در امر تحصیل آشنا می کند.

بورسیه ریاضی در آلمان

کشور آلمان به عنوان یک کشور با سیستم اموزشی عالی در رشته ی ریاضی می باشد. این کشور برای دانشجویانی که در این رشته تحصیل می کنند بورسیه هایی را ارائه می دهد اما دریافت این بورسیه ها نیازمند شرایطی می باشد.

یکی از این شرایط دارا بودن مدرک زبان ایلتس یا تافل می باشد. دریافت بورسیه ریاضی در کشور آلمان به گونه ای است که از دانشجو شهریه ای به عنوان تحصیل در دانشگاه دریافت نمی شود اما فرد می بایست هزینه های مربوط به زندگی خود در این کشور را پرداخت نماید.

برای استفاده از بورسیه ریاضی فرد باید ۲ سال تجربه ی کاری داشته باشد. مهلت درخواست بورسیه ی تحصیلی در ۳۱ اوت در هر سال می باشد.

بورسیه ریاضی در آمریکا

کشور آمریکا به دانشجویان ریاضی مطابق با شرایطی بورسیه ی تحصیلی ارائه می دهد. این بورسیه در مقطع دکترا ریاضی آسان تر است و در صورتی که فرد دارای سابقه ی تحصیلی عالی و همچنین مقالات بین المللی باشد می تواند به راحتی موفق به دریافت این بورسیه شود.

برای دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا شما باید دارای معدل دیپلم حداقل ۱۴ باشید که البته این معدل در مقاطع مختلف، متفاوت است. برای دریافت بورسیه شما نیازمند مدرک زبان نیز هستید.

بورسیه رشته ی ریاضی در روسیه

اخذ بورسیه ریاضی در کشور روسیه به راحتی امکان پذیر است. فرد می تواند به راحتی با ارائه ی مدارکی این بورسیه را در رشته ی ریاضی اخذ نماید. بورسیه تحصیلی در رشته ی ریاضی در روسیه تقریبا تمامی هزینه های زندگی و شهریه را پوشش می دهد این بورسیه نیازمند مدارکی چون پاسپورت، ترجمه اخرین مدرک تحصیلی، ترجمه ریز نمرات و مدرک زبان به همراه رزومه ای قوی می باشد.

بورسیه ریاضی در کانادا

اخذ بورسیه ریاضی در کشور کانادا نیاز به دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور را دارد. همچنین در صورتی که دوره های پیش دانشگاهی را در کالج های کانادا گذرانده باشید به راحتی می توانید موفق به اخذ بورسیه ریاضی کانادا شوید. دانشگاه یورک در کشور کانادا در صورتی که دانشجو دارای رزومه ی تحصیلی خوبی باشد، بورسیه تحصیلی ارائه داده که هزینه های تحصیلی را پوشش می دهد.