پرشین اپلای

شهریه داروسازی در خارج از کشور


شهریه داروسازی در خارج از کشور

تحصیل در رشته ی داروسازی در خارج از کشور یکی از انتخاب های دانشجویان بین المللی برای ادامه ی تحصیل و اخذ مدارک دانشجویی است که در سال های اخیر روند رو به رشدی داشته است.

یکی از مهم ترین آیتم هایی که دانشجو برای انتخاب کشوری جهت ادامه تحصیل در این رشته، در نظر می گیرد، عامل شهریه ی داروسازی در خارج از کشور می باشد. زیرا میزان آن، می تواند تاثیر بسزایی بعد از اعتبار دانشگاه، در تصمیم گیری فرد برای مهاجرت به کشوری داشته باشد.

شهریه داروسازی در ایتالیا

پیش شرط ورود به دانشکده های داروسازی، شرکت در آزمون خاص هر دانشگاه می باشد و بایستی الزاما امتیاز حداقلی را در آزمونهای GPA و SAT   دریافت کند.

تحصیل در رشته داروسازی در تمام دانشگاه های ایتالیا بین ۵ الی ۶ سال به طول می کشد که کوتاه ترین دوره های داروسازی در این کشور معمولا ۵ ساله است و دانشجو بعد از آن ها ملزم به گذراندن دوره ی یک ساله ی کارآموزی می باشد.

در رابطه با بحث شهریه ی داروسازی در خارج از کشور می توان گفت که معمولا در دوره های ارشد و دکتری این کشور، بورسیه هایی به دانشجو البته با رزومه بالا تعلق می گیرد که در این صورت، وی را از پرداخت تمام هزینه ها اعم از شهریه و … معاف خواهد کرد.

انتخاب و ادامه ی تحصیل در این رشته به نسبت سایر رشته های پزشکی دیگر در این کشور، انتخاب مقرون به صرفه ای می باشد.

دانشگاه های شمال شرقی ایتالیا، بولونیا از دانشگاه های معتبر در ایتالیا برای تحصیل در رشته ی داروسازی می باشند که هزینه ی آن در دوره ی کارشناسی ارشد و دکترا به طور میانگین ۲۰۰۰ یورو  برای هر سال می باشد. که امکان پرداخت قسطی برای دانشجویان وجود دارد. به عنوان مثال دانشگاه  تورورگاتا اولین قسط اول و دوم را هر کدام به میزان ۵۰۰ یورو دریافت کرده و قسط آخر را بر اساس درامد خانواده ی دانشجو دریافت می کند.

هزینه زندگی در کشور ایتالیا برای دانشجویان ماهیانه مبلغی حدود ۶۰۰ یا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد.

شهریه داروسازی در اسلواکی

دانشجویانی که به دنبال اخذ مدرک داروسازی در این دانشگاه هستند، باید در آزمون تستی دروس شیمی و زیست شناسی موفق شوند. مدت زمان تحصیل در این رشته در دانشکاه کومنیوس به طور کلی ۵ سال تعریف شده که دانشجو باید سالانه ۷۶۰۰ یورو به عنوان شهریه ی دانشگاه پرداخت کند.

علاوه بر هزینه های تحصیلی، هزینه ی ماهانه ی زندگی در این کشور معادل ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه می باشد.

شهریه داروسازی در آمریکا

دانشگاه های هاروارد، کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، میشگان، پوردو از برترین دانشگاه های دنیا برای اخذ پذیرش در داروسازی آمریکا هستند.

تحصیل در رشته ی داروسازی همه این مراکز معمولا ۶ سال به طول می انجامد که دانشجو باید سالانه به طور میانگین ۳۷۰۰۰ دلار به عنوان شهریه ی داروسازی در خارج از کشور، در دانشگاه های آمریکا بپردازد.

به طور کلی هزینه ی زندگی و تحصیل در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالاتر می باشد.  طوری که افزون بر  هزینه ی تحصیل، هزینه ی زندگی جاری در آمریکا چیزی بین ۳ تا ۴ هزار دلار در ماه برآورد می شود.