پرشین اپلای

مطالعات آب و هوا و هواشناسی
لیسانس مطالعات آب و هوا و هواشناسی

برنامه های کارشناسی در مطالعات اقلیمی و هواشناسی

3061

سالهای تحصیل

3-4

هزینه های متوسط

7238 دلار

متوسط ​​حقوق سالانه

 72500 دلار

 

مدرک لیسانس در مطالعات آب و هوا و هواشناسی چیست؟

هواشناسی و هواشناسی فرایندهای جوی و پیش بینی هوا را مطالعه می کنند. یک دوره کارشناسی در مطالعات اقلیمی دوره هایی را در زمینه جغرافیای فیزیکی ، تجزیه و تحلیل داده های مکانی ، هواشناسی سینوپتیک ، ابزارهای هواشناسی ، حساب و علوم محیطی ارائه می دهد.

تعهدات یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی در مطالعات اقلیم و هواشناسی چیست؟

تعهدات یک کارشناس هواشناسی شامل تجزیه و تحلیل داده های ماهواره ها و ایستگاه های هواشناسی ، ایجاد پیش بینی های کوتاه و دوربرد هوا ، مطالعه تغییرات و تغییرات آب و هوایی ، ایجاد مدل ها و ارائه های ریاضی است.

 بعد از اخذ مدرک لیسانس در مطالعات آب و هوا و هواشناسی چه مشاغلی وجود دارد؟

یک فارغ التحصیل در مطالعات آب و هوا و هواشناسی می تواند به عنوان یک هواشناس برای اهداف هواپیمایی یا صدا و سیما ، یک محقق ، یک متخصص هواشناسی ، یک اقیانوس شناس شغل پیدا کند. محل های اشتغال احتمالی شرکت های رسانه ای ، فرودگاه ها ، بنادر ، موسسات تحقیقاتی ، سازمان های زیست محیطی هستند.

مزایای مدرک لیسانس در مطالعات آب و هوا و هواشناسی چیست؟

تحلیلگران شرکت پرشین اپلای تکمیل مدرک هواشناسی را توصیه می کنند ، زیرا این شغل فرصت هایی را برای انجام تحقیقات هیجان انگیز در زمینه مطالعات آب و هوا فراهم می کند. این حرفه برای فارغ التحصیل با مهارت تحلیلی و تفکر انتقادی انتخاب خوبی است.

 

کشور

دانشگاه ها

رتبه کشور

ایالات متحده

871

1

چین

439

2

هند

192

3

مکزیک

90

4

انگلستان

78

5

روسیه

76

6

ژاپن

75

7

کانادا

71

8

فرانسه

56

9

فیلیپین

47

10

 

کارشناسی ارشد مطالعات اقلیمی و هواشناسی

کارشناسی ارشد در مطالعات آب و هوا و هواشناسی

1695

سالهای تحصیل

1-2

هزینه های متوسط

 5002 دلار

متوسط ​​حقوق سالانه

 72500 دلار

 

استاد مطالعات اقلیم و هواشناسی کیست؟

هواشناسی علمی در مورد جو زمینی و پدیده های رخ داده در آن است. در بسیاری از کشورها ، هواشناسی را فیزیک جوی می نامند. کارشناسی ارشد مطالعات اقلیمی و هواشناسی یک متخصص هواشناسی ، ناظر و محقق پدیده های جوی است. هواشناسان پدیده های طبیعی را مشاهده می کنند ، آنها را تجزیه و تحلیل می کنند و پیش بینی می کنند.

 وظایف اساسی کارشناسی ارشد مطالعات اقلیمی و هواشناسی چیست؟

کارشناس هواشناسی درگیر مشاهدات هوا می شود و ابزارهای هواشناسی را جمع می کند. انجام تجزیه و تحلیل اولیه داده های دریافتی. مشاهدات هوا در ایستگاه های هواشناسی انجام می شود که می توانند در شهر و همچنین مکان های روستایی واقع شوند. هواشناسان نه تنها در تهیه پیش بینی های روزانه هوا ، بلکه در پیش بینی بلایای طبیعی (سیل ، خشکسالی ، طوفان و غیره) نیز فعالیت می کنند. علاوه بر این ، مشارکت آنها در بررسی وضعیت محیط زیست و میزان آلودگی محیطی ضروری است.

 کارشناسی ارشد مطالعات اقلیمی و هواشناسی کجا می تواند کار کند؟

هواشناسان در ایستگاهها و پستهای هواشناسی و همچنین در موسسات تحقیقات علمی کار می کنند. هواشناسان همچنین در شرکت های خصوصی کار می کنند که پیش بینی های هواپیمایی ، ناوبری ، کشاورزی و ساخت و ساز را ارائه می دهند.

چرا باید مدرک کارشناسی ارشد را در مطالعات آب و هوا و هواشناسی دریافت کنید؟

کارشناسان استخدام پرشین اپلای توصیه می کنند مدرک کارشناسی ارشد تغییر اقلیم را کسب کنند ، زیرا این حرفه چشم انداز شغلی خوبی دارد و درآمد خوبی هم دارد.

 

کشور

دانشگاه ها

رتبه کشور

ایالات متحده

230

1

چین

220

2

هند

143

3

مکزیک

66

4

فرانسه

59

5

ژاپن

59

6

انگلستان

57

7

روسیه

54

8

آلمان

38

9

ایران

31

10

 

دکترای مطالعات اقلیمی و هواشناسی

برنامه های دکترا در مطالعات اقلیمی و هواشناسی

627

سالهای تحصیل

2-4

هزینه های متوسط

5234  دلار

متوسط ​​حقوق سالانه

72500 دلار

 

دکترای مطالعات اقلیم و هواشناسی کیست؟

دکترای مطالعات اقلیمی و هواشناسی دکتری است که در رشته های علوم کامپیوتر / مهندسی نرم افزار ، علوم محیطی ، علوم اقیانوس ، جغرافیای فیزیکی و فیزیک و علوم فیزیکی تحصیل کرده است. دکتری باید توانایی هایی مانند حل مسئله ، توجه به جزئیات ، توانایی نوشتن گزارش های علمی ، دقت ، علاقه واقعی به سیستم های هواشناسی و سواد رایانه ای را داشته باشد. طول دوره معمول یک دکترا سه سال است. این شامل یک ترم مطالعه اضافی و 2.5 سال کار پایان نامه و تحقیق است.

وظایف اصلی دکترای مطالعات اقلیم و هواشناسی چیست؟

دکترای مطالعات آب و هوا و وظایف هواشناسی شامل ضبط و تجزیه و تحلیل داده ها از ایستگاه های هواشناسی در سراسر جهان ، ماهواره ها ، رادارها و سنسورهای از راه دور ، استفاده از فرمول های ریاضی و فیزیکی و استفاده از برنامه های مدل سازی رایانه برای کمک به پیش بینی های آب و هوایی کوتاه و کوتاه ، تحقیق و پیش بینی تغییرات آب و هوایی است. ، اندازه گیری فاکتورهایی مانند فشار هوا ، دما و رطوبت در سطوح مختلف جوی ، کدگذاری گزارش های هوا برای انتقال از طریق شبکه های بین المللی.

دکترای مطالعات اقلیمی و هواشناسی از کجا می تواند شغلی پیدا کند؟

دکترای مطالعات اقلیمی و هواشناسی توسط مشاوره های زیست محیطی ، مراکز تحقیقاتی ، Met Office و ادارات دولتی استخدام می شوند. مشاغل محبوب شامل دانشمندان جوی ، هواشناسان ، مهندسان محیط زیست و نصب کنندگان فتوولتائیک خورشیدی است.

 چرا باید مدرک دکترای مطالعات اقلیم و هواشناسی را دریافت کرد؟

تحلیلگران شرکت persianapply.ir  با توجه به افزایش تقاضا برای دانشگاهیان در این صنعت ، درجه دکترای مطالعات اقلیم و هواشناسی را توصیه می کنند.

 

کشور

دانشگاه ها

رتبه کشور

چین

92

1

ایالات متحده

76

2

هند

51

3

ژاپن

25

4

روسیه

23

5

مکزیک

20

6

فرانسه

19

7

انگلستان

17

8

ایتالیا

16

9

برزیل

14

10

 

chat